Menü İcon

Moussa Sow: ''Kendimi bildim bileli röveşata deniyorum''

Moussa Sow: ''Kendimi bildim bileli röveşata deniyorum''

Röveşata konusunda kendini geliştirirken kafanı, gözünü yardın mı?

Kendimi bildim bileli röveşata deniyorum. Ara sıra canımı yakıyordum ama röveşatayla gol attığımda unutup, yeniden yapmayı deniyordum. Hiçbir zaman vazgeçmedim. Çok eğlenceli bir şey! Zaten profesyonel olduğumdan beri daha az canım yanıyor.

Rakiplerinin kafasına, gözüne vurduğun oldu mu?

Yok, olmadı. İyi ki olmadı!

Biz seni komple bir golcü olarak tanımlıyoruz. Sen kendini nasıl tanımlıyorsun?

Türkiye’ye geldiğimden beri çok iyi goller attım. Fransa’da da çok güzel gollerim vardı. Golcü olduğumu biliyorum. Kalitemin farkındayım. Her zaman hedefim gol atmak. Tek düşüncem bu. Gol kaçırdığım zaman geride kalan pozisyona takılıp kalmam. Son düdük çalana kadar fırsat kovalamaya devam ederim, kendimi hiç bırakmam. Bunun çok faydasını gördüm.

Aslında hızın sayesinde rakibini kendine çok yanaştırmadan sonuca gidebiliyorsun. Fiziki gücün sahadaki en önemli artılarından biri. Bu tempoda fiziken düşmemek için neler yapıyorsun?

Dediğin gibi hızım bana çok yardımcı oluyor. Hızlı bir şekilde ortadan kaybolabiliyorum. Savunmacılar beni aklından silebiliyor. Kendimi unutturduğum anda da işimi yapmam kolay oluyor.

Sence bir golcüde olması gereken en önemli özellik ne?

En zor zamanlarda bile enerjiyi düşürmemek. Forvet olarak bazen en yüksek seviyede olabiliriz ama bazen de düşebiliriz. Düşeceğimiz zaman durumu düzeltebileceğimizi bilmeliyiz.

,

Yorum Yaz