Menü İcon

Mor ve Ötesi: ''Tarkan bizi şampiyonlar liginde hissettirdi''

Mor ve Ötesi: ''Tarkan bizi şampiyonlar liginde hissettirdi''

MOR ve Ötesi’nin ilk albümüyle rock müzik piyasasına adım attığı 1996’dan bugüne memleketle birlikte müzik sektörü de hayli değişti. Milyonluk kaset satışlarından Youtube tıklamalarının konuşulduğu bir döneme geldik. Pop furyasının yaşandığı 90’larda kurulan Mor ve Ötesi, neredeyse her gün bir grubun çıktığı, 2000’li yıllardaki rock furyasından da başarıyla sıyrıldı. Artık iki kişinin bile birkaç yıl birlikte çalışmakta zorlandığı günümüzde 4 kişilik ekibini hiç ara vermeden 20 yıldır bir arada turan Mor ve Ötesi, şimdi haklı olarak kariyerlerinin bu dönüm noktasını kutlayacak. 23 Aralık’ta Zorlu PSM’de grubun 20 yılına tanıklık eden ünlü müzisyenlerle birlikte büyük bir kutlama yapmaya hazırlanan grubun dört üyesinden üçüyle, Harun Tekin, Kerem Özyeğen ve Burak Güven’le konuştuk.

Mor ve Ötesi’nin 20’nci yılını kutlama fikri nasıl oluştu?

Harun Tekin: Biz üretirken zamanın nasıl çabuk geçtiğini fark etmeyebiliyoruz. Bir de baktık 20 yıl olmuş... Dolayısıyla yaptığımız bir sürü şey var. Bu ilk kutu setimiz, 46 şarkı var. İkincisi çıkacak orada 44 şarkı daha var. Dört albüm ve bir single’ımızı derleyip toplayıp tekrar dinleyiciyle paylaşalım istedik. Bazı eski kayıtları yeniledik. İlk single mayıs ayında yayınlandı. ‘Melekler Ölmez’ de geçen hafta yayınlandı taze taze...

Burak Güven: Bu proje geçmişe tekrardan bakış şansı veriyor. Onun dışında manevi tarafı da ağır basan bir şey. 18-19 yaşında ilk albümünü yapmış bir grup olarak kariyerimiz güzel ve dolu dolu geçti. Yüzlerce konser yaptık. 20’den fazla ülkede çaldık. Kulüplerimiz kuruldu.

,

Yorum Yaz