Menü İcon

Mircea Lucescu: ''Galatasaray taraftarı gibisini hiçbir yerde görmedim''

Mircea Lucescu: ''Galatasaray taraftarı gibisini hiçbir yerde görmedim''

Galatasaray ve Beşiktaş döneminde kalitenizden kuşku duyanlar vardı ama ayrıldıktan sonra elde ettiğiniz başarılarla birlikte Türkiye’de hemen herkes sizin muhteşem bir hoca olduğunuzu düşünüyor…

- İnsanların benim kalitemden neden şüphe duyduklarını anlamıyorum. Galatasaray’la Avrupa Süper Kupası’nı kazandım, ligde şampiyon oldum. Ayrıca Galatasaray’daki ilk sezonumda şampiyonluğu çok zor bir durumda kaybettik. Hatalı kararlar yüzünden şampiyonluklar kaçırdık. Belki daha iyi olabilirdi ama Türkiye’de iyi iş yaptığımı düşünüyorum.

Sonra Şahtar Donetsk’teki başarınızın sırrı neydi? 

- Hayatını futbola adamış bir başkanla çalıştım. Aynı zamanda kulübün de sahibi. Türkiye’de bu, çok daha zor. Başkanlar seçimle geliyor ve ortalama iki yıl görevde kalıyor. Bir teknik direktörün uzun süreli sözleşme imzalaması mümkün olmuyor. Çünkü her gelen başkan kendi teknik direktörünü getirmek istiyor. Öyle olunca teknik direktörler sadece bir yıl takımda kalıyor. Bir yılda bir takım inşa edemezsiniz. Kısa vadede kazanmak çok zor. Ancak şansla bir şeyler kazanabilirsiniz.

,

Yorum Yaz