Menü İcon

Metin Aşık’ın kızı Eda Aşık'tan ünlülerin itirafları

Fenerbahçe'nin eski başkanı Metin Aşık'ın kızı Eda Aşık, Harbiye'de dönen sahne rekabetinden, Yılmaz Erdoğan’ın “Ustalık eserim” dediği yeni filmine, Serdar Ortaç’ın “Evlendiğim için çok pişmanım” çıkışına son noktayı koydu.

Röportaj Gazetesi

Metin Aşık’ın kızı Eda Aşık'tan ünlülerin itirafları

Haftanın bombasını Esin Övet, HT MAGAZİN’de patlattı. Eski Fenerbahçe Başkanı, işadamı Metin Aşık’ın kızı Eda Aşık’ın nişanlandığı Yasin Erdoğan’ın kimliğinin sahte, ailesi olarak tanıştırdığı kişilerin de oyuncu olduğu ortaya çıktı. Eda Aşık’ın çok konuşulan hikâyesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yasin Erdoğan’ın amacı sizce neydi?

İPEK DURKAL: Amacı para koparmak ya da itibar kazanmak olabilir. Bilemiyorum, benim kafamı esas kurcalayan Aşık Ailesi’nin bu tuzağa nasıl düştüğü. Flört döneminde anlarım ama nişanlanmaya kadar gelmiş bir ilişkide hiç mi merak etmez insan bu adam kimdir, ne yer, ne içer, kimlerle gezer...

BÜLENT İPEK: Eda Aşık’ın Esin’e anlattıkları haftanın, hatta yılın magazin olayıydı. Bu hikâyeyi insanlar soluksuz okudu ve devamını merak ediyorlar. Yasin Erdoğan’a ulaştık ve kendisi her şeyi anlatacağını söyledi ancak sonradan randevuyu iptal etti. Murat Öztürk adlı bir işadamı da çıktı, kendisinin de bu kişiden mağdur olduğunu iddia etti. Gerçek adı, işi, kimliğiyle ilgili soru işaretleri arttı.

OBEN BUDAK: İnanılmaz bir hikâye, Esin’in röportajını okuyunca aşka olan inancımı bir kez daha sorguladım. Artık kime nasıl güveneceğini bilemiyor insan. Sevgili olmayı da geçtim, evleneceğin adam bunları yapabiliyorsa insan nasıl paranoyak olmaz? Yakında sevgili adaylarımız için dedektif tutacağımız bir döneme girmeyiz umarım.

KADİR KAYMAKÇI: Esin’in haberi yılın şu ana kadarki en iyi haberiydi. Dizi diye ekranlara gelen birçok senaryo bu haberin eline su dökemez. Yasin Erdoğan’ın

ki adamın bu üçüncü adıymışniyeti paradır herhalde. Başka ne olabilir diye düşünüyorum ama mantıklı bir şey bulamıyorum. Zaten olayın kendisi baştan aşağı mantıksız. ‘X-Files’dan Ajan Scully ile Ajan Mulder’ın alanına giriyor bu hikâye...

ESİN ÖVET: Öncelikle hassas bir konu. Aile tanıdık, bilindik. Saklamak istemesi çok doğal olurdu ama çıkıp konuşması da bir o kadar cesurca bir hareketti. Belki ünlü bir ailenin oğlunun başına gelse böyle bir durum asla anlatmazdı, anlatılmasına izin verilmezdi. Ayrıca anlatması çok önemli bir şey, başka insanları da koruma altına alıyor aslında. Burada en önemli konu kadınların duygusallığı, hassaslığı ve herkese inanması. Sosyal medyada tanışıp buluşmaya gittiği adam tarafından tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar var...

1285356_3c773c84b7a843bea5326cb9974230ad

‘HARBİYE MÜZİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ’

Harbiye Açıkhava konserlerinde bu yıl yoğun bir rekabet yaşanıyor. Sahne alan isimlerin konserlere özel olarak hazırlandığı görülürken, sahne şovlarının da gelişme gösterdiği görülüyor. Rekabetteki yükselişi neye bağlıyorsunuz? Harbiye müzik sektörünün son kalesi olarak düşünülebilir mi?

E.Ö.: Harbiye sahnesi bir sanatçının en büyük sınavıdır. Orada konser vermek önemli. O yüzden sanatçılar her sene daha iyi bir şov sergilemek için çalışmalı. Sadece kıyafetle olacak şey değil bu. Kulisten, sahneye kadar her detay önemli. Bu yıl değişik isimleri Açıkhava sahnesinde görüyoruz, sevindirici.

İ.D.: Harbiye konserlerinde bugüne kadar sahne alan herkes imkânları ölçüsünde büyük özen gösterdi. Bu yılın bir ayrıcalığı olduğunu düşünmüyorum. Ama evet, Harbiye Açıkhava konser alanı olarak elimizde kalan tek yer, şimdilik...

O.B.: Yükseliş var mı cidden? Ben yeni Sziget Festivali’nden geliyorum, Rihanna, Sia, Roisin Murphy’yi falan izledim de görsel sanatlarımız o kadar geride ki. Bizim şarkıcılar sadece koreografi ezberliyor, yurtdışındakiler ise yaşıyor. Rihanna tek kıyafetle konser bitirdi, olay kostüm değiştirmekte değil.

B.İ.: Harbiye Açıkhava, herhangi bir konser mekânı değil. Müzik sektörünün şov alanı, kalbi. Buraya çıkabilen şarkıcı kendini kabul ettirmiş sayıyor. Pera Event’in sahibi Mehmet Kaya da özellikle son iki yıldır ezber isimlerin dışına çıkarak Açıkhava’nın sanatçı yelpazesini genişletmeye çalışıyor. Murat Dalkılıç, Bengü, Berkay gibi birçok genç şarkıcıyı Açıkhava seyircisiyle tanıştırdı. Bir de ülkede yaşanan olaylardan en çok sektör etkileniyor. Bütün Türkiye’deki organizatörler buraya bakıyor. Açıkhava’da bir konser erteleniyorsa tüm Türiye’deki konserler erteleniyor.

K.K.: Çok şükür sanatçılarımız biraz kıpırdandı. Sahneye halı serip tavana avize koyarak konser vermenin bir adım ilerisine geçti. Henüz dünya standartlarını yakaladığımız söylenemez ama bu bile bir şeydir. 

1285356_f8f1126aa5ef75021ec92995d645a776

‘VİZONTELE’NİN ÜZERİNE ÇIKACAKTIR’

Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi ‘Ekşi Elmalar’ın ilk fragmanı görücüye çıktı. Fragmanın ardından ‘Ekşi Elmalar’a övgüler yağdırılırken, Yılmaz Erdoğan da “Ustalık eserim” açıklamasıyla beklentileri yükseltti.

O.B.: Her Erdoğan filmine övgüler yağdıran kitleden değilim ama fragmandaki tatlı aşk hikâyesini merak ettim. “Ustalık eserim” sözü merak katsayısını artırır tabii. Dizilerinden beri tutturduğu kalitenin geldiği yeri görmek lazım.

İ.D.: Yılmaz Erdoğan’dan beklentim zaten hep çok yüksek. Erdoğan ‘Ekşi Elmalar’ı hem yazdı hem yönetti. Onun sivri dilini ve esprilerini çok özledim.

B.İ.: Fragmanını izledim. Heyecanla beklediğim bir Yılmaz Erdoğan filmi daha. ‘Vizontele’ tadında duygu ve kahkaha yoğunluğu yüksek bir film geliyor gibi. Bence ‘Organize İşler’de ustalığını zaten göstermişti. Yılmaz Erdoğan, Türk sineması için çok önemli bir isim. Umarım, son yıllardaki kalitesiz film kargaşası arasında kaybolmaz ve gişede de hak ettiğini alır.

E.Ö.: Yılmaz Erdoğan’ı ve Yılmaz Erdoğan filmlerini özlemişiz bir kere onu söyleyebilirim. Filmlerin tadı bir başka. Fragmandan hissettiğim Yılmaz Erdoğan kendini aşmış durumda. Yüksek beklenti yarattı ama hüsranla son bulacak gibi bir durum söz konusu değil. Bu film iyi gişe yapar. O çok belli.

K.K.: Valla ne yalan söyleyeyim benim de beklentim yüksek filmden. Yılmaz Erdoğan en iyi bildiği yere, Hakkari’ye dönüyor. ‘Vizontele’deki tadı yeniden yakalayacağını hatta üstüne çıkacağını düşünüyorum. 

1285356_f21bd20222f8524b2ca554c3975ce46f

‘TATLISES’İN HAYATINDA AŞK OLMAYAN DÖNEM YOK’

Yeniden evlenmeye hazırlandığı iddia edilen İbrahim Tatlıses’le ilgili eski eşi Derya Tuna’dan ilginç bir açıklama geldi: “Bazılarına bir kadın yetmiyor.” Bazı erkekler neden bir kadınla yetinemiyor?

B.İ.: Geçen haftalarda bir dönem çok yaşanan İbrahim Tatlıses ve kadınları arasındaki kavgaların artık yaşanmadığından söz etmiştik. Neyse ki İbo eski gündem yaratma formuna geri dönüyor.

İ.D.: Bu yapıdaki erkeklerin ‘sevmeyi’ bilmediklerini düşünüyorum. Sevmeyi bilmeyen, haliyle kendini de sevemez, sevilmenin kıymetini de idrak edemez... Dolayısıyla hep mutsuz, tatminsiz, yetersiz, arayışta olur... Bir değil 50 kadın gelse, onların içindeki boşluğu dolduramaz...

O.B.: Durumun erkeğe özel bir konu olduğunu düşünmüyorum. Bazılarına tek eşlilik yaramıyor, yaradılış meselesi de olabilir, başına gelenlerden dolayı şekillenen bir karakter de. Uzun süre aynı kişiye katlanmak da zor mesele, unutmamak lazım. Ana babalarımızın aşkı kalmadı günümüzde.

E.Ö.: İbrahim Tatlıses’in yalnız kaldığı, aşk olmayan bir dönem yok. Hayatında hep kadın ve kadınlar var. Hayatındaki tüm kadınlarla ya evlendi ya çocuk sahibi oldu.

K.K.: Bazı erkeklere bir kadının yetmediğini görüp anlayıp da hâlâ onunla ilgili konuşma gereği hisseden kadınlar bunları bu hale getiriyor. Baktın adama bir kadın yetmiyor tüm ilişkini kesersin, bir daha yüzüne bakmazsın, adını anmazsın adam ne hali varsa görür. 

1285356_ad8dc9d6495da673d269143b74e77ef5

‘DENİZ SEKİ BARON DA BİZİM HABERİMİZ Mİ YOK’

Şartlı salıverme süresi bir yıldan iki yıla çıkarılınca 38 bin mahkûm tahliye edildi ancak Deniz Seki bu uygulamadan yararlanamadı. Demet Akalın, Seki’ye destek vererek Twitter’a “Katiller sapıklar dışarıda kol gezerken, Deniz Seki hâlâ içerde” diye yazdı. Akalın haklı değil mi?

O.B.: Sırf Demet değil ki aklı başında olan herkes böyle söylüyor zaten. Akıl sır erdiremediğimiz konulardan biri de Deniz Seki meselesi.

E.Ö.: Çok çok haklı. Katiller, sapıklar, caniler çıkıyor ama Deniz Seki çıkamıyor. Üstelik onu yargılayanlar ve içeriye atanlar da içeride. Çok tuhaf değil mi?

İ.D.: Çok haklı. Başkasına zarar veren herkes dışarıda, zararı kendine olan Deniz Seki neden hâlâ içeride anlamak mümkün değil. Deniz Seki acaba milyon dolarlık trafiği yöneten uyuşturucu baronu da bizim mi haberimiz yok!

1285356_c37654c110842454789560505a5b0cec

‘SERDAR KEŞKE KONUŞTUĞU GİBİ YAŞAYABİLSE’

Haftanın çok konuşulan haberlerinden biri yine Esin Övet’ten geldi. Serdar Ortaç’ın “Evlendiğim için çok pişmanım” sözlerini nasıl yorumluyorsunuz? Her fırsatta çok mutlu olduğunu ve eşini çok sevdiğini söyleyen Ortaç rol mü yapıyor?

O.B.: Canı sıkıldı, istediği gibi gitmedi ondan böyle konuşuyor herhalde, yoksa deli mi bu adam, sürekli fikir mi değiştiriyor? Şarkısı da tuttu, ucuz reklam peşinde olacak değil ya.

E.Ö.: Klasik olarak Serdar Ortaç bu sözlerini yalanladı. Ben artık bir şey söylemiyorum. Serdar’a mutluluklar diliyorum. Keşke konuştuğu gibi yaşayabilse.

İ.D.: İnsan hep kendinde olmayanı konuşur. Gerçekten mutlu olan, mutluyum mutluyum diye gezer mi? Mutlu olur, herkes görür. Başından beri inanmadım bu evliliğin samimiyetine.

K.K.: Esin Övet de amma çok oluyor haaa... Bütün haberleri sen mi yapacaksın arkadaşım. Serdar Ortaç’ın sözlerine gelince şarkıları gibi olmuş, duyup anında unutmalık yani! Pişmansan boşanırsın olur biter. Nedir yani! Yok boşanmıyorsan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bak bu son söylediğimden şarkı sözü çıkarabilir Serdar Bey...

B.İ.: İşleri düşen her sanatçı ilk suçu yakınındakiler de arar. Bu sevgili olur, eş olur veya menajeri olur. Serdar Ortaç’da son yıllarda esik hit şarkılarını yapamıyordu. Demek ki o da suçu evli olmasında arayan isimlerden.

Söyleşi: Ht Masa

,

Yorum Yaz