Menü İcon

Mehmet Şanver: ''Üst rütbeler devşirildi''

Mehmet Şanver: ''Üst rütbeler devşirildi''

ÜSLERİNE DÖNMEDEN KAÇAK KEŞİF YAPTILAR

Normal olmayan husus, görev sonrasında ana meydana dönüş rotasında baş gösteriyor. Normalde kalkıp direk Akıncı'ya yönelmeleri gerekirken bunlar kalkıyorlar ve kalkıştan sonra, Marmaris üzerinde birkaç tur atıp, ondan sonra Akıncı'ya yönelip inişlerini gerçekleştiriyorlar. Sıkıntı burada. Bu pilotlar kalkışı takiben neden direk Akıncı rotasına dönmüyor da Marmaris üzerinde tur atıyor?

Biz burada yine aynı hedefe, -Marmaris teki Sn. Cumhurbaşkanımızın tatil planladığı otele- yönelik keşif görevi yaptıklarını değerlendiriyoruz.

Dalaman Meydan komutanı ve görevli arkadaşların bu faaliyetlerde tespit ettiği ve normalin dışında gördükleri hususlar bize rapor edildikten sonra bu uçuşlar Hava resmi tekrar incelenerek tespit edilmiş ve konu yetkili makamlara suç duyurusu şeklinde bildirilmiştir.

Bunlar aslında komuta sistemini ve planlı yasal görevleri kullanarak yaptıkları yasal olmayan faaliyetlere yasallık sağlama çabalarıdır. Ancak dikkatli arkadaşlarımızın ihbarı sonrası yapılan titiz çalışmalar bu faaliyetlerin detayına ışık tutmuştur.

Nasıl görüyorsunuz o günkü faaliyeti?

Biz hava resmini tekrar oynatabiliyoruz. Uçağın çizdiği rotayı görebiliyoruz. İndikleri meydanda görev yapan arkadaşlarla da birebir görüşüyoruz ve bilgileri örtüştürüyoruz.

Bunlar Balyoz'da söylediklerinin hepsini kendileri de planlamış diyebilir miyiz?

Evet. Bir şekilde. Size katılıyorum.

,

Yorum Yaz