Menü İcon

Mehmet Günsür: ''Fİ'nin yeni bir kapı açmasını istiyoruz''

Mehmet Günsür: ''Fİ'nin yeni bir kapı açmasını istiyoruz''

‘HİÇBİR ZAMAN PARACI BİRİ OLMADIM’

‘Bulunduğu kıyılardan uzaklaşacak cesareti olmayanlar okyanusların ötesindeki kutsal toprakları asla keşfedemezler’ felsefesiyle mi İtalya’ya yerleştiniz?

- Bu bir felsefe değil, bir gerçek. Olabildiğince çok şey görmenin gerektiğine inanıyorum. Her zaman içgüdülerimi dinleyerek hareket ettim. İtalya’ya gidişim de aslında öyle oldu. Sonuçta 8 yıl İtalyan Lisesi’nde okumuştum ve okuldaki herkes gibi hayatımın bir döneminde İtalya’da yaşamak istiyordum. 1998’de ‘Hamam’ filmini izleyen Bolognalı bir tiyatro yönetmeninden teklif geldi. O fırsatı kaçıramazdım. Gidiş o gidiş...

Türkiye’de daha çok yapımda rol alarak daha çok kazanç elde edebileceğiniz halde neden İtalya’da yaşamayı tercih ettiniz?

- Hiçbir zaman paracı biri olmadım, her zaman keyif adamı oldum. Hayatta keyifli olmak da parayla olan bir şey değil. Parayla ilişkim hiçbir zaman kuvvetli olmadı. İtalya’nın zaten sanatla olan ilişkisi malum. Sinemasıyla, mimarisiyle, modasıyla, heykel tıraşlarıyla, ressamlarıyla, Rönesans’ıyla bir dünya mirası. Bir sanatçı için yaşaması oldukça keyifli bir yer. Böyle bir fırsatım olduğu için kendimi çok şanslı görüyorum.

,

Yorum Yaz