Menü İcon

Magnussen'den, Renault sürücü kararına adım adım

Kevin Magnussen, Renault'nun 2017 sezonu için vereceği sürücü kararı için çok fazla beklemeyeceğini söylüyor.

Röportaj Gazetesi

Magnussen'den, Renault sürücü kararına adım adım

Renault henüz 2017 sürücü kadrosunu açıklamadı ancak Frederic Vasseur kararın Eylül ayında verileceğini söyledi.

Magnussen "Eylül ayı başında bu kararı vereceklerini duydum ve umarım bu doğrudur."

McLaren'daki deneyimlerinden sonra geleceğiyle ilgili kararın daha erken verilmesini isteyip istemediği sorusuna Magnussen "Evet aksi taktirde kendim karar vereceğim" dedi.

Magnussen görüşmelerin durumu hakkında "Herhangi bir gelişme yok. Takımda geleceği belirsiz iki pilot var ve bu ideal değil. Ama bu böyle bir yol."

"Takımda kimin yarışacağına ben karar vermiyorum. Sadece yaptığım işi yapmaya devam ediyorum ve bunu yaparken mümkün olduğunca eğleniyorum. Elimden geldiğince zorluyorum ve bunu yapmaya devam edeceğim. Böyle bir durumda yapabileceğiniz tek şey budur."

"En iyisini sunabilmek adına elimden geleni yaptım. Bunu değiştirmem için bir neden yok. Panik yapmadan her zaman yaptığım şeyi yapmaya devam edeceğim. Neler olacağını göreceğiz."

kmag_5

Diğer fırsatlar

Magnussen Renault'nun ayrılmasına izin vermesi halinde diğer seçeneklere bakacağını ancak şimdilik sadece Fransız takımdaki geleceğine odaklandığını söyledi.

"Diğer takımlarda neler olduğunu duyuyorum ve biliyorum. Eğer burada bir koltuk bulamazsam başka bir takımda koltuk bulabilirim."

"Ama benim odak noktam bu değil. Neler olacağını biliyorum ve bu benim için yeterli. En iyisini umup neler olacağını görelim."

Renault'nun yıl boyunca kendisini kanıtlayabileceği bir otomobil verememesinin ardından Renault'nun kendisine ikinci bir şans vermek zorunda olup olmadığı sorusuna Magnussen

"Bilmiyorum. Takımın onlar için en iyi olan şeyi yapması gerekiyor. En iyi olduğunu düşündükleri şeyi yapıyorlar."

"Odaklanmamız gereken başka şeyler var. Bu benim kararım değil. Umarım doğru kararı verirler."

Söyleşi: Oleg Karpov

,

Yorum Yaz