Menü İcon

Korcan Cinemre: Yarışma virtüözüyüm

"Yetenekli Bay Korcan" Habertürk'e konuştu. “Kim bu Korcan?” başlığıyla sosyal medyada gündeme gelen Cinemre’nin bir yarışma müdavimi olduğu, daha önce de birçok yarışmaya katıldığı ortaya çıktı.

Röportaj Gazetesi

Korcan Cinemre: Yarışma virtüözüyüm

"Yetenekli Bay Korcan" Habertürk'e konuştu. “Kim bu Korcan?” başlığıyla sosyal medyada gündeme gelen Cinemre’nin bir yarışma müdavimi olduğu, daha önce de birçok yarışmaya katıldığı ortaya çıktı.

"Zuhal Topal'la İzdivaç" isimli evlilik programına katılan Korcan Cinemre (24), programdaki tavır ve konuşmalarıyla dikkat çekti. Cinemre, sosyal medyada günün konusu oldu. Bir Hollywood filmi olan "Yetenekli Bay Ripley"deki "Bay Ripley"le özdeşleştirilen Cinemre’nin aslında bir yarışma müdavimi olduğu, daha önce de defalarca yarışmalara katıldığı ortaya çıktı.

Yarışmaları trol’lemesiyle gündeme gelen Korcan Cinemre, neredeyse her yarışmaya farklı saç ve sakal şekliyle katılmış. Adeta binbir surat edasıyla kılıktan kılığa giren, sürekli imaj değiştiren Cinemre, şimdiye kadar Çarkıfelek, Vay Arkadaş, Açıl Susam Açıl, En Zayıf Halka, Kelime Çengeli, Piramit, Süper Bulmaca, Aşka Gel ve Kelime Oyunu gibi yarışmalara katılmış. Cinemre, kendisini Game of the Thrones dizisindeki, yüzü sürekli değişen Jagen H’ghar karakterine benzetiyor.

Yarışma virtüözüyüm

Aslen Trabzonlu olan ve İstanbul’da yaşayan Cinemre’yle Kadıköy’de buluştuk. HABERTÜRK’ün sorularını yanıtlayan Cinemre, kendisini bir yarışma virtüözü olarak tanımladı. İstatistik bölümü mezunu olan Cinemre, mesleğini yapmadığını, hayatını gitar dersi vererek kazandığını söyledi. En büyük tutkusunun yarışmalar olduğunu anlatan Cinemre, “Sevgilimden ayrıldıktan sonra bunalıma girmemek için kendimi yarışmalara verdim. Yarışmalar benim için bir eğlence. Başvuruyorum, kabul ediyorlar, gidip yarışıyorum” dedi.

Gülmek için dünyadayım

“Dünyaya gülmek için geldim” diyen, izdivaç programında gelin-damat adaylarını trolleyen ve hem olumlu hem olumsuz tepkiler aldığını belirten Cinemre, programa kesinlikle cast olarak gitmediğini ifade etti. Stüdyoda tepki aldığını dile getiren Cinemre, “Ancak program bittikten sonra herhangi bir soğukluk, tartışma yaşanmadı. Hatta servisle evlerimize gittik” diye konuştu.

Yarışmalarda imaj değiştiriyorum

Yarışma programlarına farklı görüntüyle gitmesini tamamen ‘yenilenmek’ olarak değerlendiren Cinemre, “O gün çıktığım programlardan sonra o adamı öldürüyorum. Bu yüzden imaj değiştiriyorum. Çünkü zaman, program, format değişiyor. Televizyonda aynı tipte adamı izlemek istemiyorum. Ben yarışmalarda eğleniyorum. Hatta ciddi yarışma programlarında daha çok eğlendim. Daha önce yarışmalara gitmeden önce kafamda kurgu yapıyordum. Ama artık doğaçlama davranıyorum” ifadesini kullandı.

Son dönemde yarışmalardaki çıkışı nedeniyle internette aranan bir yüz haline gelen Korcan Cinemre, kızların ilgisinden memnun olduğunu, Facebook üzerinden çok sayıda genç kızdan “Görüşelim” mesajı aldığını da söyledi. En büyük amacının kendi yarışma programını hazırlamak ve sunmak olduğunu kaydeden Cinemre, “Kafamda bir format yok. Tamamen benim programım olacak, basmakalıp olmayacak” dedi.

Yetenekli bay rıpley patrıcıa

Highsmith’in 1955’te yazmış olduğu aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan "Bay Ripley" adlı filmin kahramanı Tom Ripley, hasta ruhlu ama kendi kurallarını koyan güçlü bir kişilik olarak öne çıkıyor. Tom Ripley, varlıklı bir Amerikalının İtalya’da gününü gün eden maceraperest oğlu Dickie’yi ikna edip evine geri dönmesi için görevlendirilmiştir. Bir hiç olarak yaşamaktansa önemli birinin hayatını çalarak yaşamayı hayat felsefesi haline getiren hırslı ve kurnaz Tom Ripley, Dickie ile tanışınca ondan ve onun bolluk içindeki yaşamından öylesine hoşlanır ki, Dickie gibi olmak ister, onun yerine geçer...

Söyleşi: Ceylan Sever

,

Yorum Yaz