Menü İcon

Kaan Sekban Saçmalar: ''Güzel başlayan kariyer, monotonluk abidesi oldu''

Kaan Sekban Saçmalar: ''Güzel başlayan kariyer, monotonluk abidesi oldu''

ÇALIŞIYOR GİBİ YAPMANIZ YETER!

Şehir dışına giderken verilen harcırahla ancak simit yersiniz! Biftek yanında bir kadeh şarap için CEO olana kadar beklemek gerekir.

Beyaz yakalının ne iş yaptığı değil, ne kadar çok çalışıyormuş gibi yaptığı önemlidir. Günde 10 kez sigaraya inin, 21.00’de çıkın, sizden iyisi yok!

18 AY ÖNCE BASTIM İSTİFAYI!

Ve 18 ay önce zincirlerini kopardın… İstifa ettin ve hayallerinin peşinden koştun. Hadi anlat bu gücü nasıl buldun?

– Son iki yıl boyunca zaman buldukça, mesai sonrası oyunculuk atölyelerine katılmaya başlamıştım. Yazları da kuş kadar yıllık iznimi bayramlarla birleştirip, kredi kartlarımın bana verdiği yetkiye dayanarak, yurtdışında atölye çalışmalarına gittim. Son olarak New York’ta katıldığım müzikal sınıfının finalinde sergilediğimiz performans sonrası Broadway’in epey bilinen oyuncu direktörlerinden biri, “Senin bankada ne işin var, git bir Yeşil Kart al, sonra da gel beni bul” deyince cesaret geldi. Döner dönmez, “N’ooldu Kaan hevesini aldın mı artık?” gibi sorulara maruz kaldıktan birkaç gün sonra, ”O gün bugündür” diyerek bastım istifayı. Konut kredim, ev kredim… Hepsi tıkır tıkır devam ederken tam bir deli cesaretiydi yaptığım, ama yaptım.

Peki sonra?

– Bankadan ayrılır ayrılmaz bir müzikalin seçmelerine başvurdum. İki gün süren ve iki yüz kişinin katıldığı seçmelerin ardından seçilen beş kişiden biri olmuştum! Ama maalesef 16 hafta aralıksız prova yaptığımız oyun, 10 kere bile oynanmadan perdeleri kapadı. Geriye bana Nükhet Duru, Cezmi Baskın gibi isimlerle karşılıklı oynadığım benzersiz deneyimler kaldı! Geçtiğimiz yaz da Philadelphia Uluslararası Operası’nın, İtalya’da, Shakespeare’in yaşgünü dolayısıyla, 20 ülkeden oyuncuyla sahneye koyduğu ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’nın kadrosuna seçilerek sahneye çıktım.

Peki ne zaman tanınır olmaya başladın?

– Evde beyaz yakalı hayatı hicveden videolar çekmeye başlayınca. Yazlıkta çocukken tepemize su döken teyzelerden feyz aldığım yazlıkçı karakteri, dizilerdeki tuhaf oyunculukları ti’ye aldığım ‘dizinin dibi tuttu skeçleri’ derken videolar kendi çapında muazzam ilgi görmeye başladı. Fakat bunların hiçbiri menajerlerin ilgisini çekmedi. Ben de kendi yağımda kavrulurum diyerek aralık sonunda odamdan haftanın üç gecesi, ev yapımı talkshow yapmaya başladım. Gökhan Türkmen, Aslı İnandık, Ufuk Tarhan, İclal Aydın, Yeşim Salkım, Ayşe Tolga gibi isimler destek verip konuk oldular. Her akşam müzikal performanslarla, danslarla açtığım, Türkiye’nin ilk ve tek ev yapımı talkshow’unun yapımcısı, sunucusu, kameramanı, konuk koordinatörü, yönetmeni ve her şeyiydim! Beyaz yaka skeçlerini de sit-com yapısına oturttum ve her pazartesi yayınlamaya başladım.

,

Yorum Yaz