Menü İcon

İrem Derici: ''Kimse Mustafa Ceceli'nin hayatına karışamaz''

İrem Derici: ''Kimse Mustafa Ceceli'nin hayatına karışamaz''

BABAMIN PARASI OLMASAYDI iLK SARKIMI ALAMAZDIM

Baban Hulusi Derici ünlü bir reklamcı. Müzik dünyasına bir anda girip zirveye çıkman bir reklamcının elinden çıkmış, planlanmış bir şey mi?

- Asla değil. Bu benim kendimi bırakmam, rol yapmamam, herkes gibi maske takmamamla alakalı. Ama tabii ki babamın parası olmasaydı ilk şarkımı alamaz, ilk klibimi çekemezdim. Bu imkanlar babam tarafından yaratıldı. Allah’a şükür ikinci şarkıdan sonra babama “Sen bunca yıl yapacağını yaptın, akıl hocası olarak ölene kadar yanımda olacaksın ama artık senin beş kuruşunu almam” dedim.

Babanın para dışında, sektörde önünü açmak, torpil yapmak gibi avantajları olmadı mı?

- Piyasada parayı basıp milyonluk klipler çeken çok zengin insanlar var. Babam hiçbir zaman bana şöyle yap böyle yap diyemedi, diyemez. Babamın yaptığı işleri bilirsin. Hep uç işlerdir. Kimisi dahi deli der, kimisi nefret eder. Özellikle babamın rakipleri. Benim de sevenim olduğu kadar nefret edenim var.

Neden?

- Kaba saba bir tipim. Argo konuşuyorum. İstediğim gibi yaşıyorum. Umursamıyorum. Kimseyle bir derdim yok. Beş senedir biriyle polemiğimi duydun mu?

Sinan Akçıl’la bir şeyler oldu en son...

- Ayol gelsin suratıma tükürsün, ben onunla mı küseceğim! Sinan’ı aradım, “Telefonuna bakmıyorsun sonra da ekti beni diyorsun, geberiyorum hastalıktan, beş ülke gezdim geldim” dedim. Serumlu fotoğraf attım, onu bile görmemiş. Sonra bana “Tatlım ya kendi albümümün derdine düştüm seni harcadım kusura bakma” dedi. “Sen beni harcayamazsın, benim dostumsun” dedim. Eşeği çok seviyorum. “Sildim üzerini, çizdim” laflarını duyunca “Gel üzerime sifonu çek” dedim. Sinan’la aramızdaki polemik değil. O kendi kendine darılmış bana. Biri benim suratıma tükürse yarabbi şükür der devam ederim. Benim derdim kendimle.

,

Yorum Yaz