Menü İcon

İrem Derici: ''Kimse Mustafa Ceceli'nin hayatına karışamaz''

İrem Derici: ''Kimse Mustafa Ceceli'nin hayatına karışamaz''

BiR DAHA ALBÜM ÇIKARMAM

En son 2 yıl önce albüm çıkardın. 2 ay önce de single yayınladın. Var mı yeni şarkılar?

- Geçen hafta Buray’dan bir şarkı aldım. Acilen çıkarmam lazım onu. Şarkıyı dinledim ve 3 saat ağladım. Bütün makyajım aktı. Buray’a “Bu nasıl şarkı” dedim. 
Ona “Ben böyle bir şarkı yapsam başkasına satmam, sen niye satıyorsun” diye sordum. Ben bırak satmayı, o şarkıyı başkasına dinletmem bile. Tek şarkı olarak acilen çıkarmak istiyorum. Çok ikilemdeyim. Elimde 30 şarkı var. 15’i baba hit olacak şarkılar. Hafta içi bir toplantı yapıp karar vereceğiz. Şu anda “Tek Taş” çok iyi gidiyor. O yüzden çok da aceleci olmak istemiyorum.

Peki, yeni albümü ne zaman yapacaksın?

- Bir daha albüm çıkarırsam lanet olsun bana...

Aa neden?

- Money, money, money... Bir de herkesin peşinden koşturmak zorunda kalıyorsun. Yazdıklarını kendini saklayan biriyim. Çünkü sözü ve müziği bana ait olan bir şarkı başarısız olursa kendimi keserim. Ama başkasından aldığım bir şarkı başarısız olursa “Ay ne olacak canım Ahmet’in, Mehmet’in şarkısı” diyorum. Ben yıllardır şarkı yapıyorum ama her seferinde bir yerinden kıllanıyorum. Seren Serengil bana avam diyor ya, ben de bazen “Şarkının burası da çok avam olmuş” diyorum. Tozlu raflara koyuyorum. 
Bir yandan da onun hırsındayım. Enstrüman çalıyorum ve müzik bilgim var. “Söz müzik aranje İrem Derici” diye bir şey çıkarmak istiyorum. 
Kafam çok karışık.

Piyano dışında başka ne çalışıyorsun?

- Bilgisayar ortamında aranje yapabilmem için piyano yeterli ama elime aldığım enstrümanı tıngırdatırım.

,

Yorum Yaz