Menü İcon

İrem Derici: ''Kimse Mustafa Ceceli'nin hayatına karışamaz''

İrem Derici: ''Kimse Mustafa Ceceli'nin hayatına karışamaz''

Çok küfürbaz olduğun söyleniyor. Neden bu kadar küfrediyorsun? Çocukken de böyle miydin?

- Çünkü küfür benim ruhumun gıdası. Erkek çocuğu gibi büyüdüm. Annem bana “Seni yetiştirirken harcadığım eforla 11 erkek çocuk yetiştirseydim birinci lige futbol takımı çıkarırdım” der. Hakikaten de çıkarırdı. Çocukken de böyleydim. Zaten konuşmaya da erken başlamışım. Ama insanlarla değil. Halı desenleriyle. Sonra bir level atlayıp koltuk desenleriyle konuşmaya başlamışım. Çocukken de kendi dünyasında bir tiptim, hâlâ da öyleyim. Ben hep kendi kendine eğlenmesini seven biri oldum. Kendi kendime çok konuşurum. Hayatım “Truman Show” gibi geçti. Küfür sadece bana zararı olan bir şey. Kimseye gidip “Ben senin bilmem nereni ne yapayım” gibi bir şey söylemiyorum. 
Gün içinde cümle sonunda nokta yerine bazı küfürleri kullanıyorum. O da ağız alışkanlığı. Annemle babam boşandığında erkek kardeşim 1 yaşındaydı. Kardeşim iki kadınla büyüyordu. Erkeksi olsun diye sürekli onun istediği oyunları oynuyorduk. Futbol oynuyorduk. Hayatımda bir kere parmağımı kırdım, o da kardeşime kalecilik yaparken.

E sen bayağı erkek çocuğu gibi büyümüşsün...

- Evet ama aynı zamanda 5 yaşında konservatuvarla birlikte ilkokula başladım. Piyanistim aslında ama çaktırmıyorum. Senin televizyon programındaki tatlı kadın var ya, benim için arada “varoş” diyor. Ona CV’mi yollayacağım. “Tatlım, Serenciğim buyur CV’m” diye.

CV’nde piyano dışında başka neler var?

- Fevziye Mektepleri Özel Işık Lisesi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı Piyano Bölümü, Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Pazarlama İletişimi master’ı...

,

Yorum Yaz