Menü İcon

Holosko ve Bobo ile siyah beyaz sohbet

Holosko ve Bobo ile siyah beyaz sohbet

Beşiktaş formasıyla Türk futboluna isimlerini yazdıran Filip Holosko ve Bobo, Avustralya’da yeni bir maceraya atıldı ama akıllarından siyah-beyazlı renkler bir an olsun çıkmıyor!

Türkiye’de dokuz yıl geçirdikten sonra Avustralya ne kadar farklı geldi? Uyum sürecini aşabildin mi?

Holosko: Açıkçası pek kolay olmadı. Ligin bu kadar zorlu olmasını beklemiyordum. Saha zeminleri de Avrupa’ya oranla çok daha sert ama şu an ilk dönemlerimden daha iyi olduğumu düşünüyorum. Avustralya harika bir yer ve alıştıkça daha da güzelleşiyor.

Buraya ilk geldiğinde, saha dışında seni en çok ne zorladı? Trafik, yemekler, dil sorunu…

Holosko: İstanbul’daki trafikten sonra Avustralya pek sıkıntı olmadı! Burada herkes çok dakik, aşırı düzenli bir hayat yaşanıyor. İnanılmaz güzel yemekler yiyoruz. Ayrıca bence dünyanın en güzel kahvesi de burada! Yani mutfak konusunda herhangi bir şikayetim yok. İngilizcem ilk başta yeterli değildi ama zamanla çok daha iyi anlaşmaya başladım.

Boş vakitlerinde neler yapıyorsun? Takım arkadaşlarınla mı takılıyorsun, yoksa başka şeyler yapmayı mı tercih ediyorsun?

Holosko: Genelde ailemle vakit geçiriyorum. Sydney çok büyük bir şehir, gidecek çok yer var. Kızlarım son dönemde tenise ve dansa merak saldığından, vaktimizin çoğunu bunlar alıyor. Bobo’nun buraya gelmesi de beni rahatlattı çünkü yıllardır ailecek görüşüyoruz.

,

Yorum Yaz