Menü İcon

Hilmi Cem: ''Türkiye'nin Jackie Chan’i olucam''

‘Survivor All Star’dan döndükten ‘Bodrum Masalı’ dizisiyle izleyici karşısına çıkan Hilmi Cem, çarpıcı açıklamalar bulundu. Kendi yazdığı aksiyon filminde oynamak isteyen Hilmi Cem, Türkiye'nin Jackie Chan'i olmak istediğini belirtti.

Röportaj Gazetesi

Hilmi Cem: ''Türkiye'nin Jackie Chan’i olucam''

 Zayıflamışsınız, dizi için mi kilo verdiniz?

Karakter için biraz zayıflamam, kaslarımdan arınmam gerekiyordu. 5.5 kilo verdim. Sağlık olarak da, görüntü olarak da daha iyi hissediyorum. 1.5 - 2 ayımı aldı. Protein ve karbonhidratı azalttım. Kardiyo ağırlıklı spor yaptım ve her gün yürüdüm. 

 Ne zamandır Bodrum’dasınız?

Altı ay oldu. Ekip benden 20 gün sonra geldi. Ailem burada yaşadığı için hem onları gördüm, hem de buraya alışma evresi oldu. Ailem ve demirbaş arkadaşlarım burada. Ortama yabancı değilim, büyüdüğüm yer. Benim açımdan her şey çok güzel. Hep burada yaşayabilirim.

 ‘Survivor All Star’dan sonra oyunculuk için bir sene beklediniz. Bu senaryoda sizi çeken ne oldu?

Karakterimin Bodrumlu ve içimizden biri olması beni çok etkiledi. Oynamak istedim. Kelebek, iş bitirici, sportif, enerjik ve halktan biri. Dizinin Bodrum’da çekilecek olması da kararımı etkiledi. 

 Karakterin adı neden Kelebek?

Kelebek stili çok iyi yüzmesinden kaynaklı. Bu da karakterle ortak noktalarımızdan biri. 

 Size benzeyen başka özellikleri var mı?

Halktan biri olması... Benim annem de, babam da memur. Kelebek, hayatını idame ettirmek için çalışan, anne ve babasını görmemiş, kendini bildiğinden beri ayakları üzerinde durmaya çalışan biri. Bu özellikleri beni role daha çok bağladı. Onun dışında Bodrum Lisesi’nde çekiyoruz sahneleri, ben de Bodrum Lisesi mezunuyum. Lise hayatımda biri gelip “6 - 7 yıl sonra burada bir dizi çekilecek ve başrollerden birini canlandıracaksınız” deseydi, “Yok artık” derdim. 

 Oyunculuğa devam ederken tekrar ‘Survivor’ yarışmasına katılmak hayatınızı nasıl etkiledi?

Sporcularda öyle bir duygu vardır ki, bazı şeyleri bırakamazsın, ‘Survivor’ da öyle bir şeydi. İçimdeki his tekrar yarışmamı söyledi. Yaptığım hiçbir şeyden de pişman değilim, iyi ki gitmişim, iyi ki öyle bir hatıram var. ‘Survivor’ın hayatımda çok büyük bir anısı var. Bazı yerlere gelmeme vesile olan bir yarışmadır. Asıl yapmak istediğim şey, oyunculuk. Hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. 

 En büyük hedefiniz nedir?

Öncelikle şu anda canlandırdığım karakterin etkin olması, hissettiklerimi seyirciye geçirebilmek. Sonra yavaş yavaş kendi hayallerime ulaşmayı hedefliyorum. Oyunculuk adına sonraki hayallerimden biri; kendi yazdığım aksiyon filminde oynamak. Türkiye’nin Jackie Chan’i olmak istiyorum diyebilirim. Birer birer çıkalım adımları, hepsinin zamanı gelir diye düşünüyorum.

bodrum-msali-1jpg

‘Kalbim boş’

 Öğrencilik yıllarında aklınızdan hangi meslekler geçiyordu?

Birçok meslek geçti. Spor ağırlıklı olarak; futbolcu, basketbolcu... Dansçlık da düşündüm. Muğla’da spor okulu açtım. Ardından hayatıma ‘Survivor’ girdi. Orada birinci olduktan sonra Allah başka bir kapı açtı, oradan yürümeye başladım. Diziler, birkaç reklam filmi, sinema filmleri... Ama staj  evresindeydim diyebilirim. 

 Spor okulunuz devam ediyor mu?

Orada işlerimiz gayet güzel devam ediyor. Çocukları yetiştiriyoruz. 

 Kalbinizde biri var mı?

Kalbim boş. Kısmet. Şu an işimle ön planda olmak istiyorum ama yine de büyük konuşmamak lazım.

 Hayranların ilgisi nasıl hissettiriyor?

Şöyle bir kitlem var; 18 yaş altı ve 45 yaş üstü. Çok güzel tepkiler alıyorum. Sokakta görünce kardeşleriymişim gibi davranıyorlar. Ünlü olmadan önce neysem hâlâ oyum. Değişen şey, hedeflerim oldu. Şimdi bambaşka hedeflerim var. 

Söyleşi: Senem Aydin

,

Yorum Yaz