Menü İcon

Her yerde! Zeynep Bastık - Simay Engür'ün Röportajı

Her yerde! Zeynep Bastık - Simay Engür'ün Röportajı

Son günlerde size umut veren şeyler neler?
Ülkede sağduyu sahibi insanların olduğunu bilmek... Örneğin Emine Bulut’un kızı Bilge için yaptığımız destek organizasyonunun her aşamasında bizi cesaretlendiren birçok olay yaşadık. Sanatçıların desteği, arka tarafta daha fazla destek toplamak için emek veren insanlar… Bir yandan da Türkiye’de yardım organizasyonuna girişmek riskli. Bir anda kamuoyu oluşturup seni ‘primci’ ilan edebiliyorlar. Kariyerimin başında bu riski göze alıp yardıma girişmek, kendi içimdeki insanlığa ümidimi bile artırdı. Aslında belki de tüm olay bu; önce kendinden umudunun olması.

Dans ve oyunculuk hayatınızın neresinde duruyor; daha çok B planı gibi mi?
Dans etmeyi ve oyunculuk denemelerimi çok seviyorum ve heyecanlanıyorum. Ama önceliğim her zaman müzik olmuştu zaten.

Yengeç burcusunuz. Kırılgan bir yapınız var mı?
Çok duygusal biriyim ama kolay alınıp kırılan biri değilim. Çok özelimde olan, 10 parmağımı geçmeyecek insanlara karşı istisnam oluyor tabii ki.

Yargılayıcı ya da acımasız yorumlarla nasıl başa çıkıyorsunuz?
Kısa bir süre üzülüp kafaya taktığım oldu, inkar etmeyeyim ama artık bakmıyorum bile. Zaten ciddiye almam gereken önemli bir eleştiri varsa, yanımdaki insanlar DM kutuma kadar inceliyor ve en doğru analizi çıkarıp bana aktarıyorlar. Biz de bu analize göre birçok şeyi geliştiriyoruz, buna kapım sonuna kadar açık. Ama kafası bozulup bana döşenen insanları da ciddiye almıyorum tabii ki!

Aşk bir süre sonra bağlılıktan, bağımlılığa dönüşebiliyor. Sizce bu dengeyi kurmanın bir matematiği var mı?
Duygularımla yaşayan, taktikler olmadan hislerimi sonuna kadar paylaşabilen biriyim. Bizim ilişkimiz diğerlerine göre biraz daha denge istiyor olabilir ama kesinlikle bir matematiği olduğunu düşünmüyorum. Aşk bir zaman sonra bitebilir de ama sevgi ve saygı, aşkın kat kat yükseğinde daha çok sarmalayıp saran bir duygu. Onları kaybetmezsen yürümesi zor değil.

,

Yorum Yaz