Menü İcon

Her yerde! Zeynep Bastık - Simay Engür'ün Röportajı

Her yerde! Zeynep Bastık - Simay Engür'ün Röportajı

Okula devam etmeyeceğinizi ve aslında o günler için son derece ‘belirsiz’ olan müzik kariyerinizin peşinden gideceğinizi söylediğinizde, aileniz nasıl tepki verdi?
Ben kendimi bildim bileli bütün kararlarıma, bütün fikirlerime son derece saygı duyan, en küçük yaşımda bile beni ciddiye alan bir ailem var. Nasıl bir müzik aşkıyla tutuştuğumu görmemeleri tuhaf olurdu. Üzerine çok uzun konuşmalar bile yapılmadı aslında; ‘ben gidiyorum’ dedim ve gittim. Son derece neşeli vedalaşarak… Çok şükür ki İstanbul’a geldikten sonra beni özgür bırakmanın ve hedeflerime saygı duymanın ne kadar doğru olduğunu daha iyi anladılar. Ne mutlu ki, aileme bir kez bile tam tersi bir his yaşattığımı düşünmüyorum.

Şu an için en çok neyi düşünmek sizi heyecanlandırıyor?
Gelecek planlarımı! Anlatsam siz de şaşırırsınız ama ben yapayım da görün istiyorum. Bunlardan biri Açık Koltuk projesi mesela… Anadolu’nun farklı farklı yerlerinden gelmiş birçok genç, bizim kanalımızda daha büyük kitleler tarafından tanınma şansı buluyor.Ayrıca, çok yakında onlarla konser de yapacağız.

Yapımcıların ‘star yaratma’ takıntıları, dijital platformlar sayesinde yerini tıpkı sizin gibi her an ulaşılabilir ve hatta ‘sıradan insan’ diyebileceğimiz şöhretlere bıraktı. Peki, siz bugünkü tabloda şöhretinizin kalıcı olabileceğini düşünüyor musunuz?
Eğer ana hedefin şöhret olmak veya şöhret kalmak değilse, bununla ilgili bir stresin de olmuyor. Daha yapacağım çok fazla işim, heyecanlandığım onlarca proje var. Şöhretime kaygılanmak bunlar arasında düşündüğüm son şey. 

Kanalınız aracılığıyla sıcak ve hoşsohbet bir ortam yarattınız. Bu yeni bir fikir değil, ama en başarılı sonuç verenlerden. Sizin farkınız ne?
Bizim kanalımız; çalıştığımız şirket içinde de neredeyse hobi olarak çekilen, profesyonel ve işinde çok başarılı insanların gönülden yer aldığı bir proje oldu. Öte yandan izlemeler yükseldiğinde de çok disiplinli bir şekilde çalıştığımız, belirli bir format içerisinde teknolojisini, ışığını, sanatını sürekli olarak geliştirdiğimiz bir iş oldu. Ben de son altı ayımı şarkıların seçilmesine, provalarına ve çekimlerine ayırmış olabilirim. Hala onlarca stok videomuz var ve yeni video çekimleri için farklı konseptler de planlıyoruz. Yani sadece benim değil, koca bir ekibin çok büyük emeği var bu işte.

,

Yorum Yaz