Menü İcon

Helin Avşar: ''Güzel değil ama seksiyim''

Helin Avşar: ''Güzel değil ama seksiyim''

Eski evliliğinizle ilgili içinizde kalan bir ukde var mı?

- Ukde değil ama yürütmeyi isterdim tabii. Kimse ayrılmak için evlenmiyor. Ama olmadı. Aynı evin içinde farklı bir insanla yaşamak gerçekten zor. Bir de ben alışmıştım uzun yıllardır tek başıma yaşamaya. Ama Allah’tan ayrılığımız çok temiz oldu. Etrafımızdaki son boşanmalara bakıyorum da...

Öncesinde hiç kısa süre de olsa bir deneyelim, bakalım demediniz mi?

- Demedik, ama aslında demek lazımmış. Yıllar önce eski nişanlımla yaşamıştım 8 yıl. Ondan sonra şöyle bir duygu gelişti bende; bir sürü şeyi önceden tüketiyorsun. Ortayı bulmak lazımmış halbuki. O kadar uzun yıllar değil ama, evlenmeden o insanla aynı evi paylaşıp birbirinizin o halini de deneyimlemek önemliymiş.

Hamile kaldığı için apar topar evlendi söylentileri?

- Hakkımda bugüne kadar duyduğum en trajikomik dedikodu da bu zaten. Bir kere bu benim hayatta yapacağım bir şey değil. Söz konusu bile olamaz. Mesela baba istemediği halde ısrarla çocuk yapmak isteyenleri de anlamam. Babasız çocuk yetiştirme fikri de hiç bana göre değil.

Anne olmayı çok istiyor musunuz?

- Hem de çok! Kesinlikle yeniden evlenip çocuk yapacağım! Hatta keşke mümkün olsa, üç dört çocuk istiyorum. Yumurtalarımı da bu yüzden dondurdum. Bütün kadınlara tavsiye ediyorum.

Yeğeniniz Zehra ile ilişkiniz nasıl?

- Şimdi bile yanınızda zaten... Evet, hep beraberiz. Çok iyi. Zaten ablama da hep söylüyorum. “İyi ki ablam olmuş” dememin en büyük nedenlerinden biri Zehra’yı hayatımıza katmış olması.

Kendinize benzetiyor musunuz?

- Ben o kadar akıllı değildim Zehra’nın yaşındayken. Zehra çok akıllı.

"ABLAM KİTAP GİBİ KADINDIR"

“İyi ki Hülya Avşar”ın kız kardeşiyim hissini yaşatan başka neler var?

- Ablam kitap gibi kadındır. Şahikasıdır! Her gün bir şey öğrenirsiniz ondan. Olgunlaşmamın en büyük sebebidir. Biz zaten ailece çok düşkünüz birbirimize. Dışarıya yansıyanın da çok ötesinde.

Ama çok otoriter değil mi?

- Eve girme saatlerinize karıştığını söylediğinde çok şaşırmıştım. Hala öyledir. Ama bizim ailede zaten herkes herkese öyledir. Ben de Zehra’ya öyleyim şimdi. Hani gidip bir akşam kız arkadaşında kalmak diye bir şey vardır ya. Bizde o mümkün değil. Hayatımda başka birinin evinde kalmadım.

Şimdi Zehra da aynı şekilde. Hafta sonu mutlaka bir araya gelinir. Uzun aile masası kurulur. Moderniz ama o konularda gelenekçiyiz çok. Günde 20 kere telefonda konuşuruz. Hem de ‘face-time’ falan yani, (gülüyor). İlle yüzümüzü de göreceğiz.

,

Yorum Yaz