Menü İcon

Hatice Aslan: ''Korkular dürüstlükle eşdeğer''

Bakımlı kadınların olmazsa olmazı olan makyaj konusuna son noktayı koyan ünlülerden biri de kuşkusuz ki Hatice Aslan. 54 yaşındaki güzel oyuncu Hatice Aslan, makyajlı kendimi daha güvenli ve daha seksi hissediyorum diyerek yeniledi.

Röportaj Gazetesi

Hatice Aslan: ''Korkular dürüstlükle eşdeğer''

Bir ünlü olarak makyajsız sokağa çıkmak konusunda baskı hissediyor musunuz?

Zaman zaman. Gittiğim mekana göre değişiyor.

Sizce makyaj yapmanın esas motivasyonu nedir? Erkekler mi, kadınlar mı, kendimiz mi?

Hepsi olabilir. 

Olduğumuz gibi görünmekten, kendimiz olmaktan korkuyor muyuz?

Korkunun dürüstlükle eşdeğer olduğunu düşünüyorum. Sabah kalktığımız zaman kendimizi nasıl görüyorsak aynı dürüstlüğü dışarıya da göstermemiz gerekiyor. Aynı zamanda bunu yenmenin, her türlü korkusuzluğa ulaşmanın en güzel yolunun da insanın kendiyle yüzleşmesi olduğuna inanıyorum, Karanlıktan mı korkuyorsun, kendini daha güzel göstermek gibi bir kaygın mı var ya da herhangi bir hayvandan mı korkuyorsun, bu tip şeylerde kendinle yüzleşirsen tüm bu korkuların ortadan kalkacaktır. Kendine dürüst davranırsan hiçbir korkun olmaz.

Kusurlarımızla barışmanın yolu sizce nereden geçiyor?

Doğaya baktığımız zaman aslında hiçbir şeyin kusursuz olmadığını görüyoruz. Örneğin, bir ağaca baktığın zaman o ağaç dümdüz değil. Üstünde dallar, budaklar var, yapraklarının bazıları solmuş olabilir ama sonuçta o bir ağaç. Bir ağaca kusurlu demiyorsun. Biz de doğanın bir parçası olduğumuza göre kusur diye bir şey yok.

395890239_1280x720

Makyajsız olduğunuzda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Daha hafif. Daha kendim. Ve daha seksi.

Sosyal medyada makyajsız olma cesaretini göstermek sizce daha mı kolay? 

Bilmiyorum.

Yüzümüzü boyamak yerine dünyada neleri boyayarak daha iyi bir hale getirebiliriz?

Gerçekler, ismimiz ve telefon numaramız kadar nettir. Kendimi boyamak yerine dünyayı pembeye boyarım. Makyaj boyamak değil vücudun rötuşudur. Severim ayrıca o küçük rötuşları... O yüzden iç dünyamızı renklendirmek daha gerçek ve nettir. Bunu yapabilirsek kendimizi iyi hissederiz ki bu da zaten çevreye yansır. Böylece bir şeyler güzelleşir. Baş etmemiz, tahammülümüz de artar.

Söyleşi: Ece Üremez

54 yaşındaki güzel oyuncu Hatice Aslan'ın moda yorumu,

Yorum Yaz