Menü İcon

Hande Doğandemir: ''Tiyatro yapacağım galiba''

Hande Doğandemir: ''Tiyatro yapacağım galiba''

32 yaşın itibarıyla senden genç birine bir nasihat vermen gerekse ya da yaşam deneyimi anlatsan ne söylerdin?

- Ben hâlâ öğreniyorum, o bitmeyen bir yolculuk. Zamanında üzüldüğüm, canımı sıktığım şeylerin hiçbirinin önemli olmadığını zamanla anladım. Olmayan şeyleri oldurmayı ya da üzülmeyi bırakıp “Hayırlısı neyse o olsun” demeye başladığımdan beri daha huzurluyum. Sonunda hayatta ne olması gerekiyorsa o oluyor.

Hayatta çok istesen de olmayan bir şey oldu mu?

- Çok keskin hırsları olan biri değilim. Yavaş ama daha dolu ve temeli sağlam ilerlemeyi seviyorum. Ne bir şeyler çabuk olsun gibi bir derdim var ne de öyle hırslarım. Hep içinde huzurlu olduğum şeyleri yapıyorum, onlar kendi seçimlerim... O yüzden öyle bir şey olmadı.

‘Orkidelerim beni seviyor’ Canlandırdığın Gökçe karakteri o kadar renkliydi ki hep canlı renkte çiçekli elbiseler, tulumlar giyiyordu. Özel hayatında da çiçek motifini çok kullanıyorsun. Çiçekleri seviyorsun anlaşılan… 

- Ben aslında çok siyah giyinen bir insanım. Hoşuma giden desenler bulunca da giyiyorum. Yazın çiçekler içimi açıyor. Çiçeklerden en çok yasemini seviyorum. Orkidelerim var, çok bakmıyorum ama onlar her sene açıyor. Galiba beni seviyorlar. Birkaç tane daha bitkim var. Ama daha çok ilgilenmek ve iyi anlamak isterdim. O da bir mesai, ilgi alanı.

,

Yorum Yaz