Menü İcon

Hande Doğandemir: ''Tiyatro yapacağım galiba''

Hande Doğandemir: ''Tiyatro yapacağım galiba''

İki gün önce televizyonda filmin vardı. Eski projelerin yayınlandığında izler misin?

- Filmdeki kızlarla yazışıyoruz, bir grubumuz var. Filmi oradan yazışarak izledik, aynı heyecanla. Çok güzel dostluklarımız kaldı geriye. Şimdiye kadar yaptığım tüm işlerden keyif aldım ama bazıları daha özel oluyor.

Kendini izlemekten rahatsız olanlardan mısın sen de?

- Kendini geliştirmek için izlemek bir noktada iyi oluyor. Aslına bakarsanız rahatsız edici bir şey. İyinin sonu yok ya.

‘Tabii ki endişelerim vardı’ Ailenin yanından ayrılıp kendine bir yol bulmaya çalışırken kendini ispat etme dönemi nasıldı, o dönemleri hatırlıyor musun?

- İstanbul’a staj yapmaya geldiğimde aynı zamanda tezimi yazıyordum. Babamın bir arkadaşının kızının yanında kalıyordum. Kuzenlerim ve en yakın arkadaşlarım da buradaydı ama onlar da hayata yeni adım atıyordu. Bir şekilde birbirimize tutunduk. Tabii ki endişelerim vardı. Ailem her kararımda yanımdaydı ama o yola tek başına çıkıyorsun. Sonuçta dönüp ailemin yanına gidebilirdim ama denemek zorundaydım. Bunu her şeyden önce kendim için yapmam gerekiyordu. Tabii ki çok fazla “Kendi hayatımı kurabilecek miyim? Evim olacak mı?” gibi sorularla uzun süre mücadele ettim. Çalıştım ve oyunculuk okuluna gittim. Zor bir süreçti ama sonra onların hepsine değiyor ve iyi ki de yaşamışım. Onlar bana çok önemli deneyimler kattı. Her şey önüme hazır gelseydi ne kıymetini bilirdim ne da yaşadığım zorluklarla başa çıkabilirdim. Onların hepsi beni hayata hazırlamış meğerse. Dönüp baktığımda hepsi kıymetli zamanlar.

,

Yorum Yaz