Menü İcon

Hande Doğandemir: ''Önemli olan kendinizi nereye ait hissettiğiniz''

Güneşi Beklerken dizisinde şöhreti yakaladıktan sonra kameralara bir süreliğine veda eden Hande Doğandemir, yepyeni projelerle ekranlara geri döndü. Her dönüşün güçlü ayak sesleri vardır.. İşte emin adımlarla ilerleyen Hande Doğandemir, sizlerle...

Röportaj Gazetesi

Hande Doğandemir:  ''Önemli olan kendinizi nereye ait hissettiğiniz''

Bir yıldır gözlerden uzak kalmıştı. Şimdi ‘Hayatımın Aşkı’ dizisiyle karşımızda. Hem işini yapıyor, hem de bunu yaparken ne kadar eğlendiğinden bahsediyor. Kamera arkası tecrübesi de olan genç oyuncu işin tekniğini yıllar önce öğrenmiş. ‘‘Önemli olan kendinizi nereye ait hissettiğiniz’’ diyor. O mesleki anlamda aradığını buldu ve peşinden gidiyor. Bize de ona merak ettiklerimizi sormak düşüyor.

Hayatımın Aşkı dizisinin çekimleri nasıl gidiyor? Yorucu geçiyor olmalı…

Birinci bölümü yeni bitirdik. Tabii ilk bölümler daha uzun sürüyor düzeni oturtmak için. Ama eğlenceli bir iş olduğu için bir yandan da çok eğlendik, çok güldük. İlk bölümümüzü Ketche çekti, o da çalışması gerçekten çok keyişi bir yönetmen, çok şanslıyız. O yüzden yoğunluk zor olmadı benim için, işimi eğlenerek yapmış oluyorum. Mesela sette her an müzik çalıyor, bir anda hepimiz dans etmeye başlıyoruz ve enerjimizi topluyoruz tekrar. Şimdiden çok güzel anılarımız oldu.

Ekiple aranız nasıl?

Kamera arkası ve oyuncular dahil bütün ekibin enteresan bir şekilde enerjisi çok uydu birbirine. İlişkiler zamanla oluşur, zamanla yakınlık kurulur normalde ama biz daha ilk günden o enerjiyi hissettik, çok da keyişi çalışıyoruz bu sayede. Oyuncu cast’ı da çok güzel oldu, Zafer Algöz var, Zeynep Eronat var, Yonca Evcimik var… Biz çok gülüyoruz kendimize, umarım izleyenler de aynı şekilde keyif alırlar izlerken.

Uzun zaman sonra tekrar ekran karşısındasınız. Nedir bu aradan sonra sizi projeye çeken?

Galiba çalışırken biraz eğlenmek de istedim. ‘Hayatımın Aşkı’nın komedisi çok tatlı geldi bana. Her türlü seçeneği değerlendiriyordum ama şu sıralar hepimizin gülmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. O yüzden iyi ki böyle bir karar almışım diyorum.

İşinizle ilgili nasıl eleştiriler alıyorsunuz?

İşimi ne kadar ciddiye aldığımın ve severek yaptığımın farkında olan her eleştiri beni mutlu ediyor. Bir işi bir anda yapmış olmakla, işin altını doldurarak bir yere gelmek arasında çok fark var. Bunun farkında olunması da insanı motive eden bir durum. ‘Hayatımın Aşkı’nın teaser’ı yayınlandığında çok güzel tepkiler aldık. Ben tam bir sene sonra tekrar televizyondayım. O yüzden bu geri dönüşler benim için çok kıymetli.

Hayatınızın dönüm noktası diyebileceğiniz bir olay ya da dönem var mı?

Çok keskin bir şey yaşamadım açıkçası. Her şey yavaş yavaş, adım adım ve planlıydı. Tabii ki benim büyük bir kitleye ulaşmamı ‘Güneşi Beklerken’ dizisi sağladı ama onun öncesinde de kendimi iyi hissettiğim işlerin içindeydim. O yüzden her şey benim için olması gerektiği gibi gitti.

Söyleşi: İstanbul Life

,

Yorum Yaz