Menü İcon

Algısı ve özgüveni yüksek kadınların buluşması: Hande Canpolat ve Seda Canpolat

Algısı ve özgüveni yüksek kadınların buluşması: Hande Canpolat ve Seda Canpolat

Tasarımlarda zevkleriniz genel de aynı mıdır?

Küçüklüğümüzden beri farklı alanlara ilgi duyan, her konuda genelde farklı zevkleri olan insanlarız ama bu farklılığın bizi ve ortaya koyduğumuz işi beslediğini düşünüyoruz.

'Yirmidört’ koleksiyonunuzda inci detaylar ve düğmeler sıklıkla yer alıyor ve oldukça şık görünüyor. Nelerden ilham alarak ‘Yirmidört' koleksiyonunu oluşturdunuz?

Hande: Benim için herşey bir ilham kaynağı olabilir. Yurtdışı seyahatlerim, gezdiğim bir  müze, izlediğim bir film, bir fotoğraf karesi…

Şu sıralar Müzikal Atölyesinde eğitim almaktayım. Eğitim sırasında izlediğim müzikal filmlerindeki kostümlerden ya da dinlediğim şarkıların beni götürdüğü dünyadan ilham alabiliyorum.

Seda: Hayata karşı algıları açık insanlarız ve hayatı akışında yaşamayı ikimizde seviyoruz. Baktığımızda hayatın kendisinden ilham alıyoruz. Bu bazen seyahat ettiğimiz farklı ülkelerden, mimari tasarımlardan,  bazen dinlediğimiz bir müzikden, kısaca bizim hayat enerjimizi yükselten, bizi besleyen, algılarımızı açan her şey bize ilham verebilir. 

,

Yorum Yaz