Menü İcon

Hakan Yufkacıgil: ''Zirve yalnızlığı getirir''

Hakan Yufkacıgil: ''Zirve yalnızlığı getirir''

Cesur Yürek’ dizisinde canlandırdığınız İskender nasıl biri?

İskender karanlık bir ailenin veliahdı. Babası Tatar Ahmet mafya babası, annesi de mafyanın içinde büyümüş, maskülenliği çok iyi bilen bir kadın. Dünyaya geliş amacı bile Tatar Ahmet’ten sonra onun yerini devralıp güce sahip olmak. Bunun için yetiştirilmiş bir çocuk. Ailesine özellikle annesine çok düşkün. Bu benim hayatımda da böyle olduğu için oradan çok besleniyorum. Annesi de İskender’e çok düşkün ama babasıyla her erkek çocuğun olduğu gibi baba-oğul gerginlikleri var. Buna rağmen İskender hep daha saygılı olmaya özen gösteriyor. Ama içindeki en büyük olma hırsı İskender’i kibirli hale getiriyor. Bu da onu antipatik yapıyor.

İskender’in aslında normal bir aile hayatı var. Hatta sıradan denebilir...

Günlük hayatlarında sıradan insanlar gibi yaşıyorlar ama Oidipus ile Elektra kompleksi diye bir şey var, erkek çocuklar anneye kız çocuklar da babaya hayranlık duyar. Kız çocuk babanın prensesi, erkek çocuk annenin prensidir. İskender’in yaşadığı da bu.

İskender’in en büyük olma hırsı özünde babasını geçme hırsı mı?

Bir bölümde Tatar Ahmet oğluna “Benim ömrüm yapmak istediklerime vefa etmez” diyordu. Ahmet de aslında çok büyük olmak peşinde ama yaşının buna müsade etmeyeceğini bildiği için bütün misyonu İskender’e yüklüyor. İskender ister istemez babasını geçme hayalinin içerisinde. Bu sadece onun değil babasının ve annesinin de isteği.

Cesur Yürek dizisinin oyuncusu Hakan Yufkacıgil röportajı,

Yorum Yaz