Menü İcon

Bir muhabirin gözünden futbol: Hakan Gündoğar

Bir muhabirin gözünden futbol: Hakan Gündoğar

“Abdullah Avcı’nın İstanbulspor’da oynadığı yıllarda babam kulüp başkanlığı yapıyordu.

Eyüpspor deplasmanındaydık. Abdullah hocanın eşi hastanede doğum yapmak üzere, telefon bekliyor. Rahmetli babamın telefonu da bende. Telefon çaldı, Abdullah hocanın kardeşi arıyor. Açtım, ‘Hakancığım, Apo’ya söyleyin, oğlu oldu’ dedi. Babama haber verdim, ‘Apo, gözün aydın, çocuğun doğmuş’ diye seslendi. Aradan 2 dakika geçti, orta geldi, Abdullah hoca kafayı vurup 2-0 yaptı, tribüne gelip ‘Mert için!’ dedi.”

“Rıza Çalımbay’ın Beşiktaş’ı çalıştırdığı dönem Almanya’da kampı takip ediyoruz.

Seefeld ile Münih arasındaki havaalanı, kaldığımız yerden 2 saat sürüyor. Elimizdeki görüntüleri geçebilmek için havaalanında bir yolcu bulup kasetleri vereceğiz, İstanbul’da biri karşılayacak. Kameramanımız Tamer Budak, havaalanına giderken hız sınırını geçmiş. İki polis bizi durdurdu, rutin kontroller yapıldı. ‘Cezamız nedir?’ diye sordum, ‘175 avro’ dedi. Tamer abi ‘Sen bi’ dur, 175 avro çok büyük para!’ deyip polise 100 avro uzattı, ‘Soup money, soup money, hadi hadi!’ dedi. Polis afalladı, ‘Paranız yoksa bankamatiğe gidelim’ diyor. Alman polisi çorba parası nedir bilir mi?”

“Oğlum Ayaz’ı benden sonra ilk İsmail Köybaşı kucağına aldı.

Eşimle de arkadaşlar. Fenerbahçe’ye transferinden bir gün önce eşim ‘Yarın takımından bir futbolcuyla ilgili büyük bir haber alacaksın, ben çok sevindim’ dedi. Kendisi Fenerbahçelidir. ‘Bir şey mi duydun?’ dedim, ‘Yok be, nereden duyacağım!’ dedi. Ertesi gün İsmail transfer oldu. Eşimden bile transfer keleği yedim yani!”

“Ricardo Quaresma, Serdal Adalı, Jorge Mendes ve Cengiz Zülfikaroğlu’nun Madrid’de birlikte yemek yediğini öğrendim.

İstanbul’dan arıyorum ama telefonlarımı açmıyorlar. Madrid’de yaşayan bir arkadaşımı arayıp ‘Madrid’in en lüks restoranına git, kesin oradadırlar. Lütfen o masanın bir fotoğrafını çek’ dedim. Çocuk gidip onları buldu. Serdal abiye fotoğrafı yolladım, hemen beni aradı ‘Sakın fotoğrafı verme, transferi bozacaksın. Sen ne biçim adamsın!’ diye hararetlice konuşuyor. ‘Geçmiş olsun Serdal abi’ dedim!”

,

Yorum Yaz