Menü İcon

Grup Ayna: ''Çok satsın diye değil, söyleyecek sözün varsa şarkı yaparsın''

Grup Ayna: ''Çok satsın diye değil, söyleyecek sözün varsa şarkı yaparsın''

Uzun zamandır Ayna grubundan haber alamıyoruz... Söylendiği gibi dağıldınız mı?

- Ya konserdeydik ya da stüdyoda yeni bir şeyler üretiyorduk. Kendi adıma, Ayna dışında, son dört yılda üç senfoni yazdım, bir sinema filmi çektim. Sadece uzun yıllar boyunca konserlerimizle ulusal basında yeteri kadar yer bulamadık. Belki bu bizim değil medyanın gözden kaçırdığı bir vaka. Kavga, gürültü, çapkınlık gibi magazinsel yönümüz de pek yok...  Yirmi yıldır konser veren bir müzik grubunun haklı olarak haber değeri azalıyor. Ama bizi 20 yıldır bağrına basmış müzikseverleri hiçbir zaman Ayna’sız bırakmadık, bırakmayacağız.

Grup olarak müzikteki 20’nci yılınız şerefine sevilen şarkılarınızı cover’ladınız. Yeni şarkılarla bir albüm hazırlamak yerine bu yaptığınız garanticilik değil mi?

- Hayır. Bir buçuk yıl evvel grup arkadaşlarımla beraber sevenlerimize armağan vermek istedik. Her birinde 10 şarkı olan, üç albümden oluşan bu projeyi düşündük. İlk şarkı olarak ‘Severek Ayrılanlar’ı seçtik. Bundan sonra her ay 10 şarkı çıkacak ve üçleme tamamlanacak. Ayrıca epey yeni şarkımız da var. Bu yaz stüdyoya kapanıp sıfır şarkılar kaydedeceğiz.

,

Yorum Yaz