Menü İcon

Görkem Yeltan: ''Kaybolmamayı tercih ederim ama kaybolursanız çıkamazsınız''

Görkem Yeltan: ''Kaybolmamayı tercih ederim ama kaybolursanız çıkamazsınız''

ÜRETİM BENİM İÇİN YAŞAM BİÇİMİ

Oyunculuk, yönetmenlik, senaryo ve çocuk kitabı yazarlığı... Birini diğerine değişir misiniz ve birini diğerinden değerli kılan nedir sizin için?

- Bunlar hepsi birbirinin içinde giden işler. Böyle bir seçim yapamam. Hepsinin birbirine katkısı, hepsinin birbirinden beslendiği yerler var.

Hikâyeler yazarken yarattığınız hayali dünyalarda kaybolmayı seviyor musunuz?

- Üretim benim için bir yaşam biçimi. Üretim alanlarının içinde gezinmeyi, yeni yaratılan dünyaları çok seviyorum. Onlarla vakit geçirmek, onların üzerinde çalışmak, düşünmek… Kaybolmamayı tercih ederim ama kaybolursanız çıkamazsınız. Bir şeyler yanlış gitmiş demektir. Avucunuzun içinden daha iyi bildiğiniz bir yerde kaybolmak da pek mümkün görünmüyor bana. Hep çalışmak ve havai davranmamak önemlidir  çünkü bir şey yazarken, çizerken, yaratırken. Disiplinli bir  çalışmaya inanırım ben.

Yazarken yaşadığınız duygu  nedir? Eğlenir misiniz  mesela yazarken?

- Bazen eğlenirim. Karakterlerim eğleniyorsa. Bazen üzülürüm, bazen sevinirim. Kurduğunuz yapının özelliklerine göre ilerliyor çoğunlukla duygularınız da. Yazma disiplinini çok küçük yaşlarımda kurabildiğim için kendimi şanslı hissederim. Okumayı, izlemeyi, dinlemeyi de en az üretim alanlarım kadar hayatımın merkezinde tutarım ve hepsiyle birlikte yaşamak dediğiniz gibi eğlendirir ve mutlu eder beni.

,

Yorum Yaz