Menü İcon

Gökhan Gönül, Fenerbahçe'li taraftarların tepkilerini bozdu

Transfer döneminde Fenerbahçe’den Beşiktaş’ın yolunu tutan tecrübeli oyuncu Gökhan Gönül, sarı-lacivertli taraftarların tepkilerine yanıt verdi. Gökhan Gönül, Turgay Şeren sezonu öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Röportaj Gazetesi

Gökhan Gönül, Fenerbahçe'li taraftarların tepkilerini bozdu

Habertürk’e konuşan Gökhan Gönül’ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“DÜŞÜNMEK İÇİN SÜRE İSTEDİM”

“Başkanımız transferle ilgili gereken açıklamaları yapmıştı. ‘Gökhan beğendiğim bir oyuncu. Kulübüyle sözleşmesi sürüyor. Bitsin o zaman bakarız’ demişti. O dönem Milli Takım’a gittiğimde teklifler gelmeye başlamıştı. Beşiktaş da teklifini yaptı. Düşünmek için süre istedim.”

“KARAKTER YOKSUNU DEĞİLİM”

“Şampiyonluğa oynarken bir başka kulüple anlaşacak kadar karakter yoksunu değilim. Bu tür çıkan konuşmalar tamamen ortalığı karıştırmak ve benim üzerime gelinmesi için. Futbolun sadece spor olduğunu artık bilmemiz gerek. Yarın öbür gün bu konuda dolmuş olan birilerinin bana hakaret, küfür hatta fiziki müdahalede bulunmayacağının garantisi var mı?”

“NE YAPTIM BEN VATANIMI MI SATTIM?”
“Fenerbahçe’nin bana verdiği para da ortada, Beşiktaş’ın KAP’a bildirimi de… Beşiktaş’a çok daha azına geldim. Hatta 5 milyon Euro imza parası, menajerlik parası aldığım yazıldı. El insaf! Ama konuyla ilgili hiçbir şey bilmeyen insanlar bunu okudukça her türlü şeyi düşünüyor, art niyetli yaklaşıyor. Ben ne yaptım Allah aşkına? Vatanımı mı, milletimi mi sattım? Namussuzluk mu yaptım ya da başkasının namusuna mı göz diktim? Bir büyük camiadan başkasına geçtim. Tabii ki yıllarını verdiğiniz kulübünüzden ayrılırken zorluklar riskler olabilir ben bunu göz önüne getirerek ayrıldım. Bazı takıntılarınız olabiliyor.”

Söyleşi: Fourfourtwo

,

Yorum Yaz