Menü İcon

Gökhan Alkan: ''Geçmişini unutmayan yenilikçi bir insanım''

Gökhan Alkan: ''Geçmişini unutmayan yenilikçi bir insanım''

Oyunculuk onun için yaşama tutkusu, ömrünün sonuna kadar bu şekilde var olmak istediğini söylüyor. En büyük korkusu kalp kırmak, ah almak! Kendini tadında bir romantik, aşkı da disiplinli bir disiplinsizlik hali olarak tanımlıyor.

İnsanların karakterleri hakkında önemli ipuçları veren durumlar vardır; gerçeğe en yakın hallerinin kendini belli ettiği durumlar yani… Kendi gibi olmayanlara karşı nasıl davrandıkları, güç, iktidar, şan şöhret duygularıyla nasıl başa çıktıkları, empati kurma yetenekleri, zor şartlara uyum sağlama yetenekleri, kısacası kendini var etme şekilleri gibi… Bunlardan en az birine karşı bile direnç gösterebilmenin önemini anladığınız anlar da vardır tabii, bir şubat sabahı Rumelifeneri’nde 4 derece soğukta ve nefes kesen rüzgarın gözlerini yaşartmasına rağmen objektife inatla bakan Gökhan Alkan’la bir çekimde olmak gibi. Muhteşem Yüzyıl’la tanıyıp sevdik onu. Kocamın Ailesi, Gurbette Aşk Bir Yastıkta ve Her Şey Yolunda Merkez gibi dizilerle iyice ısındığı oyunculuk kariyerinde Seviyor Sevmiyor dizisiyle ekranlara geldi son olarak. Fanatik hayran kitlesi heyecanla bekemede!

Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda iki sezon oynadıktan sonra kendi tiyatronuzu kurduğunuzu biliyoruz. Neler yapıyorsunuz şu an?

- Kendi tiyatromda iki oyun çıkarıp bir yıl boyunca oynadık, sonra Her Şey Yolunda Merkez dizisine başlayınca yoğun temponun içine girip maalesef tiyatromu arkadaşlarıma devretmek zorunda kaldım.

,

Yorum Yaz