Menü İcon

Faik Ergin: ''Karton bir kötü adam çıkarmayacağım''

Faik Ergin: ''Karton bir kötü adam çıkarmayacağım''

Dizi için teklif nasıl geldi? Sizi ne cezbetti?

Kudret Sabancı ve Melek Öztürk’le uzun zamandır yollarımız kesişiyordu fakat beraber çalışmak bir türlü kısmet olmamıştı. Projeden haberim vardı. ‘Murat’karakteri geldiğinde, çok heyecanlandım. Sahneler ve karakter çok güzel yazılmıştı. Ardından Kudret Hoca’yla bir araya geldik. Bir çekim yaptık, beğendiler. Bir anda kendimi projenin içinde buldum.

Karaktere nasıl hazırlandınız?

Bu işe çok fazla odaklandım. Hem kendim çalışmaya başladım hem de Çetin Sarıkartal’la beraber çalıştık. 1.5 ay eve kapanıp, diziyi önce zihnimde çektim. Murat, ‘ne yaparsa farklı bir karakter olur’ diye düşündüm. Bu karaktere ayrı özendim ve çok dikkatli bir şekilde çalıştım.

Kötü bir karakteri oynamak nasıl bir tecrübe?

Bir oyuncu karakterini yargılamamalı. “Kötü ama farklı bir şey var” dedirtebilmek en büyük amacım. Bu karakter ilk geldiğinde de, “Asla karton bir kötü adam çıkarmayacağım” dedim.

‘Cesur Yürek’ dizisinin ‘Deli Yürek’le benzerliği konuşuldu... Andırması çok normal, en başta isim benzerliği var. ‘Cesur Yürek’ yapımcı ve senaristlerimizin yazdıkları günden beri bir kahramanın öyküsü, o yüzden bu durumu normal buluyorum.

,

Yorum Yaz