Menü İcon

Sadeliğin ve duru güzelliğin temsilcisi: Ezgi Eyüpoğlu

Sadeliğin ve duru güzelliğin temsilcisi: Ezgi Eyüpoğlu

Uzun zamandır ülkemiz dahil dünyanın dört bir yanında yıldızı yükselen bir tür dönem dizileri. Tabii bunda bol kostümlü, dekorlu, farklı açılımlara olanak sağlayan yani hem teatral hem sinematografik açıdan zengin hem de dönemin hikayesini anlatması açısından ilginç bir senaryoya sahip bir tür olmasının rolü büyük. Son olarak Payitaht’ta izlediğimiz Ezgi Eyüboğlu Yıldırım da işte tiyatronun sahne büyüsüne gönlünü kaptıranlardan. İktisat bölümünde aldığı branş eğitiminin ardından başka sularda yüzmeye karar verip ileri oyunculukta yüksek lisans yapmayı tercih etmiş. Bu kez bir dönem dizisinde, Payitaht’ta rol alarak farklı bir kulvara sapan Ezgi Eyüboğlu, heyecanını dizginlemesini iyi biliyor ama bir o kadar da sempatik ve enerjik. Oyunculuğunun dışında onu yakından tanımak istedik, güzellik ve bakım sırlarını konuştuk.

İktisat bölümünde okuduktan sonra tamamen farklı bir alana yani oyunculuğa geçmeye nasıl karar verdiniz, bu konudaki itici güç neydi sizin için?

- İktisat bölümünde eğitim alırken okulun tiyatro kulübüne girdim; oyunculukla amatör olarak ilk tanışmam orada oldu. Çok sevdim, kendimi ait hissettim.

Oyunculuk hayatınızın merkezi mi yoksa mesleğiniz mi? Nasıl bakıyorsunuz oyunculuğa?

- Hayatımın merkezinde ben ve ailem var. Oyunculuk ise çok severek yaptığım mesleğim.

,

Yorum Yaz