Menü İcon

Ezgi Baran'dan samimi bir röportaj

Oyunculuğa günlük dizilerde rol alarak başlayan 25 yaşındaki Ezgi Baran, “Şansa ve yeteneğe inanırım. Şansın olmazsa iş gelmez yetenek olmazsa bu işi yapamazsın” diyor.

Röportaj Gazetesi

Ezgi Baran'dan samimi bir röportaj

Ankara’dan iş için İstanbul’a geldiniz zorlandınız mı? 

İstanbul’a ilk geldiğim dönemde Ankara’yı çok özledim özellikle ailemi çok özledim. Bu yüzden arada özlem olduğu için biraz zorlandım. Ama artık mutluyum sonuçta işim burada. 

Oyunculukta bugüne gelene dek neler yaptınız? 

Antalya’da doğdum, Ankara’da büyüdüm. Daha önce voleybol ve modellikle ilgilendim. Ama yaşadığım bir aşk hikayesi oyunculuğa olan aşkımı keşfettirdi. Anadolu Üniversitesi Radyo-Sinema Bölümü mezunuyum. Birçok şey deneyip oyunculukta karar kıldım. Karar kılma sebebim de kesinlikle bu alanda bir yeteneğimin olmasıydı. Bu yüzden bir süre oyunculuk eğitimi aldım ve Behzat Ç. dizisiyle oyunculuğa başladım. Devamında Unutma Beni ve Aşkın Bedeli dizilerinde oyunculuk yaptım. Şimdi de Aşk ve Günah dizisine katıldım. 

komedi-oynamak-istiyor-1450106

Günlük dizilerde yer almayı özellikle mi tercih ediyorsunuz?  

Özellikle tercih etmiyorum. Şansıma hep günlük diziler denk geliyor. Hatta arkadaşlar arasında küçük bir espri döndürüyoruz. “Günlük diziler kraliçesi Ezgi” diye. Ama bu durumun oyunculuk açısından gerçekten büyük bir getirisi oldu bana. Her şey o kadar hızlı ilerliyor ki set içerisinde oynarken tekniği ve birçok şeyi bir bakmışsın çabucak kapı vermişim.

Aşk ve Günah dizisiyle yollarınız nasıl kesişti? 

Aşk ve Günah dizisine dahil olmam tamamen tesadüftü. Projenin cast direktörleri Filiz karakteri için benden bir deneme çekimi almak istedi. Ardından bir yönetmen görüşmesi yapıldı ve daha sonra oluverdi. İyi ki de olmuş, mükemmel bir ekiple çalışıyorum.

Aşk ve Günah dizisinde canlandırdığınız Filiz kimdir?    

Sakin, naif, iyi kalpli bir karakter. Ayrıca dizide Kerim’in yıllardır görüşmediği kız kardeşi Sevim’in iyi niyetli ve gururlu kızı. Sevim öldükten sonra ortaya çıkmamla evdeki tüm dengeleri değiştireceğim. Cüneyt’le bir aşk yaşayacağım. Tabi bu süreçte bir yandan yeni hayatıma alışmaya çalışırken, bir yandan da Nesrin ve annesiyle mücadele edeceğim.

Dizide seyircileri nasıl bir aşk bekliyor ve bu aşkın ve karakterin etkisi sizi kariyerinizde nasıl bir yere taşıyacaktır? 

Seyirci gerçekten gerçek aşkı hissedecek. Cüneyt karakteriyle birbirimize duyduğumuz his o kadar saf ve bir o kadar temiz ki… Kısacası gerçek aşkı seyredecekler. Güzel bir aşk hikayemiz var. Ben ilk defa bu kadar güzel bir aşk yaşıyorum oynadığım dizide. Eminim bir sonraki projelerimde üzerimde büyük etki yaratacaktır. 

Kendinize rakip olarak görmeye başladığınız oyuncular var mı? 

Kendi yaş grubum içerisinde birçok yeni oyuncu var. Aslında yaşıtlarım arasında her bir oyuncu bence benim rakibim diye düşünüyorum.

Nasıl göründüğümü hiç umursamam Güzellik size ne ifade ediyor? 

Ekran önünde olduğumuz için güzel bir yüz çok önemli. Tabi ki bunun dışında yetenek olmazsa olmaz. Sonuçta görüyoruz güzel olup da yeteneği olmayan oyuncularımız var. Özel hayatımda doğalımdır nasıl göründüğümü umursamam. Spor giyinmeyi tercih ederim. Kimsenin ne düşündüğü umurumda olmaz.

komedi-oynamak-istiyor-1450092

Hayalinizin rolü ne ? 

Bu konu da çok küçük bir o kadar da büyük bir hayalim var. Bir komedide yer almak istiyorum. Komik bir karakter üzerine çalışmaya ve bu konu da karakterime kafa yormayı çok isterim. Birde sinema filmerinden gelecek her teklife açığım bir filmde oynama fikri bile beni çok heyecanlandırıyor.

Oyunculukta şansa mı, yeteneğe mi inanırsınız? 

İkisine de inanırım. Şansın olmazsa iş gelmez yetenek olmazsa bu işi yapamazsın. Mesela ben başta bu işe figüran olarak başladım. Ama figüranlığı kendime yakıştıramadım. Çünkü senelerce eğitimini aldım. 

Dizide aşık olan bir kadını canlandırırken sizin aşk hayatınız nasıl? Şu an hayatınızda biri var mı? 

Hayatımda maalesef biri yok. Ama olmasını çok isterim. Hayat tek başına pek eğlenceli değil. İş dışında arkadaşlarımla vakit geçirmeyi severim, zamanım olursa fasıl dinlemek bana her zaman iyi gelir.

Söyleşi: Vatan

Ezgi Baran'dan samimi bir röportaj, Ezgi Baran'dan samimi bir röportaj

Yorum Yaz