Menü İcon

Ezgi Avcı: Sporcu yanımı göstermek istiyorum

Survivor yarışmasında Ünlüler takımında yer alan Miss Turkey güzeli Ezgi Avcı ada heyecanını ve zorlu ada koşullarına nasıl hazırlandığını anlattı.

Röportaj Gazetesi

Ezgi Avcı: Sporcu yanımı göstermek istiyorum

Survivor’a nasıl duygularla gidiyorsun? 

İnanılmaz heyecanlıyım! Survivor’a gideceğim kesinleştiğinden beri sürekli hem kendimi motive etmeye hem de fiziksel ve biraz da entelektüel anlamda güçlendirmeye çalışıyorum.  Çünkü gideceğimiz yer bir ada ve orada evimizde sahip olduğumuz rahat koşullara sahip olamayacağız. Bu yüzden kendimi  hazırlamaya çalışıyorum. 

Nasıl hazırlıklar yaptın?

Yıllardır voleybol oynuyorum ve voleybolcu olmanın verdiği takım olma ruhu her zaman içimde var. Bireysel değil daha takım odaklıyımdır. Bunun dışında, kuvvet anlamında zaten spora gidiyordum ancak biraz cross-fit, kuvvetlendirme, kondisyon ve denge çalışmaları yaptım. Orada canım her istediğinde istediğim şeyi bulamayacağım için yediklerime ve içtiklerime dikkat etmeye başladım.

Açlığa dayanıklı mısındır?

Normal hayatta, günde iki öğün yiyen biriyim. Kahvaltımı ve akşam yemeğimi sağlam yerim. Bu yüzden gün içinde bir öğle yemeği yeme gibi bir alışkanlığım yok. Ama açlığa dayanıklıyım. Aç kaldığı için hemen tansiyonu veya şekeri düşen biri değilim.  

Tanımadığın kişilerle aynı çadırı paylaşacak olmak seni tedirgin ediyor mu? 

Bu tarz durumlara sporcu olduğum dönemden zaten alışığım. Her sene takım kadrosu değişirdi, yeni antrenörler gelirdi. Dolayısıyla sürekli yeni insanlara alışma durumunda kalırdım. Benzer bir tecrübeyi ABD’ye okumaya gittiğimde de yaşadım. Adaya gidince de aynı şekilde olacağını düşünüyorum. Herkesle adada tanışıp  özelliklerini orada öğreniyor olacağım. Ancak hiç kimseye karşı bir önyargım yok. Oraya yeni insanlarla tanışmak ve oranın tadını çıkarmak için gidiyorum.

Adaya yeni insanlarla tanışmak ve oranın tadını çıkarmak için gidiyorum. Kimseye karşı önyargım yok

Ailemin desteğini hep hissedeceğim

3.5 ay boyunca ailenden ayrı kalmaya hazır mısın?  Aila özlemiyle nasıl başa çıkacaksın?


Yurt dışında okudum ve gittiğimde beş ay İstanbul’a geri dönmüyordum. Ailemi özlüyordum ama oradayken istediğim zaman telefonla veya internet üzerinden iletişim kurabiliyordum. Ben oradayken de desteklerini hep yanımda hissedeceğime eminim.

Ailen yarışmaya katılman konusunda ne düşünüyor?

İnanılmaz heyecanlılar. “Yarışmadan sonra bize tekrar inanılmaz bir heyecan yaşatacaksın” diyorlar. Miss Turkey’de de inanılmaz gururlanıp mutlu olmuşlardı. Sonra Miss World’e gittim ve aynı şeyleri orada yaşadılar. Şimdi de Survivor’a gidiyorum; “Nasıl izleyeceğiz? Yerimizde nasıl duracağız?” diyorlar.

Sporcu yanımı göstermek istiyorum

Adada seni en çok zorlayabilir? 


Mevsimsel koşullar veya çamurda yarışmak zorlayıcı olabilir. Her şeye rağmen orada kalabildiğim kadar uzun kalmak, sporcu yanımı ve karakterimi en iyi şekilde yansıtabilmek istiyorum. 

Peki böceklerden korkuyor musun?

Korkmuyorum. ABD’de Florida’da okudum ve oranın iklimi adanın iklimine benziyor. Orada çok ilginç böcekler, evimizin önünde rakunlar gezerdi.  Bir derece alışkınım.  

Survivor’ı izlerken hiç “Ben olsam nasıl yapardım”  diye düşünmedim ama yarışmaları “Hadi kazanın, yaparsınız!”  diyerek hırsla izliyordum. Şaka maka şimdi ben gidiyorum.

Tercihim hedefleri bölerek ilerlemek

Survivor’ı izliyor muydun?

İzliyordum, özellikle geçen sene inanılmaz izledim. Bazen bunun bir işaret olduğunu düşünüyorum. Survivor başladığında  ABD’deydim, oradaki son dönemimdi. Ne zaman yayın varsa, akşamları eve döndüğümde yayınlanmış bölümleri internetten izliyordum. Ben olsam nasıl yapardım diye hiç düşünmedim ama yarışmaları “Hadi kazanın, yaparsınız!”   diyerek hırsla izliyordum. Şaka maka şimdi ben gidiyorum.

Hedefin ne? 

İddialı konuşmayı sevmem. Bu yüzden hedefleri bölerek ilerlemeyi tercih ediyorum.  Mümkün olduğu kadar  adada kalmak istiyorum. İlk hedefim, adaların birleşmesini görebilmek.

Öfkeni kontrol edebilir misin?

Evet, edebilirim. Bir anda patlayan biri değilim, sakin bir yapım var. Bu konuda kendime güveniyorum. Oradaki koşullar ne olur bilemiyorum ama bir anda parlayıp sonra pişman olmak istemem

Söyleşi: Ayşe Brav

Ezgi Avcı: Sporcu yanımı göstermek istiyorum, Ezgi Avcı: Sporcu yanımı göstermek istiyorum

Yorum Yaz