Menü İcon

Evrim Akın: ''Çocuklar bizim yaşama sevincimiz''

Evrim Akın: ''Çocuklar bizim yaşama sevincimiz''

Yeni sezonda ‘Çocuktan Al Haberi’ programıyla Show TV ekranlarında olacaksınız. Bize biraz hislerinizi ve ‘Çocuktan Al Haberi’ adlı yeni programınızı anlatır mısınız?

Çok mutluyum. ‘Çocuktan Al Haberi’ programıyla yine karşınızda olacağım. 3-6 yaş aralığındaki çocuklar aracılığıyla yetişkinlerin yarıştığı bir program olacak. Büyükler küçüklerin ne demek istediğini, ne yapmaya çalıştıklarını tahmin etmeye çalışacak. O bıcır bıcır bebişleri görseniz çok tatlı ve eğlenceliler. Dünyayı keşfetmeye başlayan miniklerin dilinden insanları, hayatı biraz olsun tanımaya çalışıp nefes alacağız.

Bildiğimiz ve sevilen bir format olan ‘Çocuktan Al Haberi’ sizin sunumunuzla daha tatlı bir hal alacak. Neden bu programı yapmaya karar verdiniz?

Öncelikle evet, bu bilinen bir program. 20 yıl önce yapılmaya başlanmış, yabancı bir format. Bizim ülkemizde de Berna Laçin’le başladı. Biz ise yeni nesil ‘Çocuktan Al Haberi’ yapıyoruz. Çocuklar aracılığıyla yetişkinleri yarıştırıyoruz. Salt çocuk programı olarak bakmamak lazım. 7’den 77’ye herkesi eğlendiren, keyif veren bir program bu. Şöyle bir kafa dağıtmak için çok güzel. Yani bir nefeslik pencere açacağız. Çocukların hayal gücüyle hayatı aktaracağız.

,

Yorum Yaz