Menü İcon

Erhan Kamışlı: ''Bir insanı tanımam için Golf sahası yeter''

Erhan Kamışlı: ''Bir insanı tanımam için Golf sahası yeter''

Erhan Bey, golf tutkunuz nasıl başladı?

- 11 sene önce başladı. Maslak'ta IGK vardı. O zaman ilk defa bir kulübe gitmiştik, üye ol dediler. Nasıl üye olacağımızı düşünürken, 2 yıllık vade yapıyoruz dediler. Bizde üye olduk, o kadar para ödeyince dedik ki maliyeti düşürelim. Ne kadar çok oynarsak o kadar çok ekonomik olur. İlk başlangıcımız böyle oldu. İki arkadaş başladık zaten, ondan sonra da çok sevdik. Tutku haline geldi, şimdi de önemli bir hobimiz oldu. Hafta sonları bizim kafamızı dağıtıyor, biraz farklı dünyalara gidiyoruz. Arındırıyoruz kendimizi.

Golf oynamak nasıl bir his?

- Pek his olmuyor, his olmadığı içinde seviyorsunuz. Hiçbir şeyi düşünmüyorsunuz. Kendi başınıza kalıyorsunuz. İş, güç, ev, dertler ve sıkıntıların hepsi gidiyor. O anda sadece önünüzdeki ufacık topa konsantre  oluyorsunuz. Zaten arkadaşlarınızla sohbette ediyorsunuz, o sizi baya bi değişik dünyaya götürüyor. Golfun özelliği de bu zaten.

İşlerden arınıyorsunuz dediniz ama çoğu işadamı da golf sahasında büyük işler bitirildiğini söyler. Bu doğru mu?

- Doğrudur. Özellikle Batı'da, Amerika'da ve Avrupa'da çok yaygındır. İş dünyası bazı işlerini konuşmak için golf sahasına çıkar. Bunun amacı şudur; 4-5 saat biriyle golf oynadığınız zaman o insanla iş yapıp yapılmayacağını hemen anlarsınız. Hiç tanımadığım biriyle ben 4 saat golf oynayayım, ben o kişiyle ne kadar iş yapılmaz ve nasıl biri hemen anlarım. Gerçek karakterleri ortaya çıkıyor.

Golf oynarken yeni arkadaşlıklarınız olmuştur. Belki de arkadaşlığınızın bittiği de olmuştur.

- Arkadaşlığımızın bittiği olduğunu söyleyemem ama, yani biz zaten belli arkadaşlarla hep oynarız. Birbirimizi tanıyoruz ve arkadaşlığımızı daha çok pekiştiriyoruz.

,

Yorum Yaz