Menü İcon

Erdal Beşikçioğlu’ndan Arda Turan’a: ''Sen bu ulusa mal olmuş bir futbolcusun''

Erdal Beşikçioğlu’ndan Arda Turan’a: ''Sen bu ulusa mal olmuş bir futbolcusun''

Dizilerin benzer tek bir tarafı var; o da basketbol topu!

‘Beyaz Gölge’ ve Tarık Akan’ın oynadığı ‘Koçum Benim’, en bilinen spor-gençlik dizileri. Beşikçioğlu bu benzetme işlerine biraz bozuluyor. “Dizinin tek bir tarafı benziyor; o da basketbol topu olması” diyor. Canlandırdığı Tarık karakterini anlatırkense gözleri parlıyor: “Bir kırılma noktasına kadar hayatını şiirin romantizminde, eşi ve çocuklarıyla yaşayan bir adamdı. Sonra sevdiği kadının peşinde hayatını tüketen bir erkek profiline dönüştü. Ve sonradan kendi öncelikleri nedeniyle hem ailesini hem kendini üzdüğünü fark etti.”

‘Beyaz Gölge’, 1980’lerde TRT’de yayımlanmış, büyük ilgi görmüştü. Bu dizi 2002’de ‘Koçum Benim’ ismiyle uyarlandı.

Gelecekten umutlu olmazsanız, bugünü yaşamanızın manası olmaz

Dizide azılı, kayıp, ‘çift dikiş giden’ ergenlere koçluk yapıyor Beşikçioğlu. Peki günümüzün gençlerini nasıl yorumluyor? “Onları anlama peşindeyim. Eğer gençleri anlamazsanız yenilenemezsiniz. Şu dönemde, OHAL’de, gençleri değerlendirmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Çünkü değerlendirmek çok provokatif olacaktır” diyor. “Umutlu musunuz” diye sorduğumdaysa yanıtı net: “Gelecekten umutlu olmazsanız, bugünü yaşamanızın manası olmaz. Tabii umutluyum.” 
Neredeyse her hafta yeni bir çocuk istismarı haberi aldığımız bugünlerde, bir baba olarak ne hissettiğini merak ediyorum: “Bunu yapanları parçalamak istiyorum!” diyor.

,

Yorum Yaz