Menü İcon

Emre Belözoğlu: ''Hayatta hiçbir zaman olduğumun dışında davranmadım''

Emre Belözoğlu: ''Hayatta hiçbir zaman olduğumun dışında davranmadım''

Beş kişiler. En büyüğünün yaşı en fazla 14. Başakşehir Tesisleri’nin giriş kapısının karşısındaki duvarın dibine konuşlanmış bekliyorlar. Tesise giren arabaların birinden bekledikleri kişinin indiğini gördüklerinde telaşla hep bir ağızdan bağırmaya başlıyorlar: “Emre abiiii!”, “Emre abiii!”, “Emre abi lütfen!”

Belli ki civarda oturan akranları, daha önce aynı taktiği kullanarak istediğini almış. Onlar da çok zorlanmıyor. Emre abileri isteklerini ikiletmeden tesise gidip formalarını getiriyor.

Bu çocukları tanıyoruz. Yaş gruplarının profilini değil, doğrudan kendilerini! Yaklaşık 1 saat önce, tesislerin hemen yanında; röportajı beklerken oturduğumuz kafeye gelip, garsona “Bize nargile!” diyen, garson abilerinin “Hadi bakayım oradan! Yok size nargile filan!” diyerek kafeden çıkardığı çocuklar. Kıyafetlerinden ve yanlarında bir yetişkin olmadan gezebilmelerinden, yetiştikleri sosyal kesim hakkında aşağı yukarı bir çıkarım yapmak zor değil. En hırslı, en istekli futbolcuların bu kesimde yetiştiğini bilmek de…

,

Yorum Yaz