Menü İcon

Emrah Karaduman: ''Demet sabırsız, Hande titiz, İrem deli!''

Emrah Karaduman: ''Demet sabırsız, Hande titiz, İrem deli!''

Müzik yolculuğunuz nasıl başladı?

Aslında her şey Samsun’da başladı. 5-6 yaşlarımda sokakta oynarken yolun kenarında bulduğum oyuncak bir piyano hayatımın rotasını değiştirdi. O dönem televizyonda hangi şarkıcı çıksa hemen ona eşlik eder, kendimi onun orkestrasında çalıyor zannederdim. Sonra bayram harçlıklarımla ilk profesyonel klavyemi aldım. Ardından da ilk bilgisayarımı alarak aranje işlerine bulaştım. Bir gün Samsun’a müzikal anlamda sığamadığımı düşündüm ve benim gibi müzisyen olan çocukluk arkadaşım Enver Günen ile ansızın delilik yapıp bir çanta bir klavye İstanbul’a geldim.

Hayal ediyor muydunuz, bugünkü konumunuzu?

Etmiyordum desem yalan olur, ama hiç öyle kolay da olmadı. Hayallerime ulaştıkça da ‘tamamdır ya’ demeyip yenilerini ekledim. Hâlâ işim zor, çünkü hâlâ bir ton hayalim var.

Hit şarkı yapmanın bir formülü var mı?

Her ne kadar müzikte kural olmasa da hit müziğin bir formülü var aslında. Şarkıda geçecek slogan bir söz yakalayabilmek, bu sözleri güzel ve basit bir melodiyle akılda kalabilmesini sağlamak, bu şarkının sözlerine ve melodisini uygun kişi ve güzel bir vokalle taçlandırıp tüm bunlara hizmet edebilecek doğru bir aranjmanla sunmak gibi... Bu zincirin her halkası kendi başına star olursa dinleyici şarkıyı çabuk sahipleniyor.

,

Yorum Yaz