Menü İcon

Emina Sandal: ''Fotoğraflarım Mustafa Sandal ile aramda sorun yaratmadı''

Emina Sandal: ''Fotoğraflarım Mustafa Sandal ile aramda sorun yaratmadı''

AİLEM BENİM AVUKAT OLMAMI İSTİYORDU

Oğullarınız Yaman ve Yavuz’un basketbola ilgisi var mı?

- Mirsad’ın oğlu kesin basketbolcu olacak. Şu an 12 yaşında, 41 numara ayakkabı giyiyor. Çok yetenekli, acayip iyi. Mirsad onu yoğun şekilde sabah akşam çalıştırıyor. İleride basketbol yıldızı olabilir, o ışığı görebiliyoruz. Benim çocuklara gelince... Yaman futbola yatkın, onda futbolcu karizması var. Yavuz ise basketbola hevesli, dayısı gibi olmak istiyor. Dayıya aşık... İleride ne olur bilmiyorum tabii, bunları konuşmak için çok erken. Bir de yeteneklerine bakmak lazım önce... Ona göre yönlendirmeli... Ben mesela sporcu bir aileden gelmeme rağmen zorlamıyorum çocuklarımı. İkisi de yüzmeye gidiyor, o kadar. Onları kendi hedeflerim, hayallerim için yormuyorum.

Rahat bırakıyorsunuz yani...

- Evet, doğrusu bu... Zorlamak çocukta ters tepki yaratır. Zamanında bunu yaşadım, o yüzden çocuklarıma yaşatmak istemiyorum.

Ne yaşadınız siz?

- Annem beni çok güzel yetiştirdi ama her anne gibi hatalar da yaptı. Beni fazlasıyla matematiğe yönlediriyordu. O beyin bende oluşmadı hiç (gülüyor). Matematikle hiç alakam yoktu. Şimdi düşünüyorum da zamanım boşa gitti. Keşke o zamanlar dans derslerine gitseymişim diyorum. Dansı yasaklıyordu, onun yerine matematik hocası geliyordu.

Annenizle sonradan bunları konuştunuz mu? Pişman mı o baskıdan dolayı?

- Ben doktor ailesinden geliyorum. Annem sahneye çıkacağımı kabul etmedi. Direkt “Söz konusu değil” dediler. Annem “Mirsad dişçi olacak, sen de avukat olacaksın” diyordu. Bak nasıl bir vakit kaybı olmuş! Anne babalar çocuğunu takip etmeli, neye tutkuyla bağlı olduğunu çözmeli. Tabii tamamen rahat bırakmayacaksın, matematiği ve edebiyatı da bilecek. Yanlış anlaşılma olmasın (gülüyor).

,

Yorum Yaz