Menü İcon

Emin Çölaşan: ''Eskiden övenler şimdi sövüyor''

Emin Çölaşan: ''Eskiden övenler şimdi sövüyor''

Yazılarınızda cumhurbaşkanından söz ederken çoğu zaman “Recep Tayyip” diyorsunuz. Bu da acaba cumhurbaşkanına hakaret sayılır mı günün birinde?

Niye sayılsın ki, ön ismiyle hitap ediyorum. O da Atatürk'ten söz etmek zorunda kaldığında sadece Gazi Mustafa Kemal diyor. Yani Atatürk adını ağzına alamıyor. Ben de kendisinden herhalde Gazi Recep Tayyip diye söz edecek değilim yani!

ESKİDEN ÖVENLER ŞİMDİ SÖVÜYOR

1999'dan bu yana hemen hemen her yıl çeşitli yayın organlarında sizinle röportajlar yaptım. Bugün dönüp o röportajlara baktığımda çok ilginç bir şey görüyorum. İnanılmaz kuvvetli öngörüleriniz var. Bunlardan biri de Fetullah mesela… Onun devleti ele geçirdiğini ilk siz dile getirmiştiniz. Peki siz 15 Temmuz'dan bu yana yaşanan süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evet, Fetullah'la çok uğraştım ben… En güçlü dönemiydi ve AKP iktidarını arkasına almıştı. Beni defalarca mahkemeye verdi ama hepsinden beraat ettim. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Devleti AKP'nin desteği ve göz yummasıyla ele geçirdiğini herkes biliyordu ama çoğu korkudan ağzını açamıyor, görmezden geliyordu. O sırada moda Fetullahçı olmaktı! Şimdi şu yakın geçmişe bir bakıyorum, o sırada Fetullah'a övgü düzen dönekler şimdi koro halinde sövüyor. 15 Temmuz olayına gelince; o hadise çok karanlıktır. On binlerce masum insana haksızlık yapılmıştır. İşin içyüzü ve perde arkası halen meçhuldür. Süreç AKP iktidarının işine yaramıştır. OHAL, baskı rejimi, anayasa değişikliği falan derken iktidar bu olayı kendi çıkarları doğrultusunda sonuna kadar kullanmaktadır.

,

Yorum Yaz