Menü İcon

Ellie Goulding: Sahnede Yapmak İstediğim Her Şey Için Formda Olmalıyım

Ellie Goulding, geçen yazın en popüler kadın şarkıcılarından biriydi. Günde 10 kilometre koşan Ellie, nasıl fit ve seksi göründüğünün sırlarını anlattı.

Röportaj Gazetesi

Ellie Goulding: Sahnede Yapmak İstediğim Her Şey Için Formda Olmalıyım

Nereden çıktı bu koşma merakı?

Spor her zaman hayatımın bir parçası değildi. Küçükken de spor yapmayı seviyordum ama çok ciddiye almıyordum. Sanata, İngilizceye ve tiyatroya daha meraklıydım. Koşmaya karar verdiğimde sanırım 18 yaşındaydım. Gerçekten de bir gün çıkıp koşmaya başladım ve bir daha da dönüp arkama bakmadım. O zamandan bu yana neredeyse her gün koştum, hâlâ koşuyorum.

‘Boot camp, Bikram yoga, boks, koşu gibi hemen her çeşit egzersizi yapıyormuşsunuz…

Evet. Egzersizler arasında geçiş yapmayı seviyorum çünkü sadece kuvvetli değil, aynı zamanda esnek ve çevik olmaktan hoşlanıyorum. Egzersizde bir yin-yang dengesinin olması gerektiğini düşünüyorum. Bu gerçekten önemli. Yoğun antrenman yapmayı da rahat çalışmayı da seviyorum. Rahat diyorum ama örneğin yoga aslında hiç de kolay değil. Sanırım pek çok insan yoganın rahat ve dinlendirici olduğunu düşünüyor. Aslında yoğunlaşmayı, kuvvet ve çaba göstermeyi gerektiriyor. Her gün farklı bir şey yapmak benim için egzersizin yeni, heyecan verici ve ilginç olmasını sağlıyor.

Koşarken, antrenman yaparken ya da sahnede performans sergilerken hissettikleriniz arasında benzerlikler var mı? Aynı heyecanı hissediyor musunuz?

Egzersize ve sahne performanslarına duyduğum tutku, galiba biraz da olsa iç içe geçmeye başladı. Çünkü sahnede yapmak istediğim her şey için formda olmam gerekiyor. Spor ve müzik benzer bir heyecan yaratıyor. Ama sahnedeyken hissettiklerime benzeyen hatta ona yaklaşabilen başka bir duygu yok.

Müzik gün boyu size, özellikle de egzersizlerinize nasıl ilham veriyor?

Müzik, egzersizlerime ilham veriyor çünkü müziği kendimi motive etmek için kullanıyorum. Dolayısıyla koşuyorsam, klasikten dubstep ve punk gruplarına kadar her türlü müziği dinleme eğiliminde oluyorum. Yani ilgimi çeken her şeyi dinleyebiliyorum. Ama spor salonundaysam ve ortam beni çok eğlendirmiyorsa, o zaman gerçekten gürültülü, yüksek tempolu ve enerji yüklü müzikler dinlemeyi tercih ediyorum.

Eskiden beri ince ve zayıf olmak, kadın güzelliğini tanımlayan unsurlardan biri olmuştur. Sizce bu bakış açısı değişiyor mu? Size göre güzellik ne demek?

Formda olmanın zayıf olmaktan daha iyi olduğunu fark eden kadınları temsil etmekten gurur duyuyorum. Rol model olabilmek hoşuma gidiyor. Zayıf değil formda olmayı öne çıkarma konusunda hala yapılacak şeyler olduğunu düşünüyorum. Bence yavaş yavaş o noktaya geliyoruz.

Kişisel stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Sürekli değişiyor. Kişisel stilimin çok karışık olduğunu söyleyebilirim. Bazen oğlan çocukları gibi giyiniyorum başka zamanlarda ise en çılgın ya da en zarif elbiselerimi giyiyorum. Her gün farklı olması da benim için eğlenceli.

Nike’ın marka elçisi olarak seçildiniz. Kendi egzersiz programınızı yaptınız. Sporcu olmamanıza rağmen böyle bir görev edinmek sizi zorladı mı? 

Düzenli olarak yaptığım egzersizleri başkalarına gösterebildiğim için kendimi inanılmaz şanslı hissediyorum. Nike’la çalışmak benim için bir hayaldi. Dünyanın dört bir yanındaki kadınların kullandığı bu uygulamada egzersiz programına sahip olmak muhteşem hissettiriyor. Küresel fitness topluluğuna ilham verebildiğim için minnet ve onur duyuyorum.

Söyleşi: Aslı Bariş

,

Yorum Yaz