Menü İcon

Ege Aydan: ''Kitapların tozunu almak ruh sağlığıma iyi gelir''

Ege Aydan: ''Kitapların tozunu almak ruh sağlığıma iyi gelir''

Anneniz Sevda Aydan’ın oyunculukla ilgili size bir mirası var mıydı?

- Kesinlikle, olmaz mı? Yeteneklerimin çoğu annemden bana mirastır ama en önemlisi, yaşam içinde nasıl üretip nasıl tüketileceğini, kuliste nasıl başarılı olunabileceğini, estetik değerlerimin oluşumunu öğretmesi açısından çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

Sanatla iç içe büyümenin faydasını gördünüz mü? Hayatınıza ne kattı?

- Az önce şanslı olduğumu söylemiştim. Çok küçük yaşta opera, bale ve senfoniyle tanışıp tiyatro izlemek, gelişimim açısından çok önemliydi. Bir role nasıl hazırlanılır hepsini yakından görüp öğrendim. Tüm ilgi üzerinizdeyken aile yaşantısının nasıl koruyup organize edileceğini biliyorum. Notalar, piyano ve armoniyle iç içeydim. Sosyal çevremde, kostüm dekor tasarımcısı, kompozitör ya da ressam tanıdıkların olması, gelişim açısından ne büyük şanstır…

Meslekten bunaldığınız veya sıkıldığınız bir noktada ne yaparsınız, hiç düşündünüz mü böyle bir şey?

- Yıllar önce bir röportajda abimle beraber emekli olup bakkal dükkânı açacağız demiştik. Tabii hoş bir şakaydı bu. İşim oyunculuk ama sanatın her dalıyla ilgilendiğim için, sanırım başka bir şey yapmam mümkün değil. Şu ara özel zamanlarımda resimle ilgileniyorum. Herhalde sonsuza dek artist olarak kalacağım kesin.

,

Yorum Yaz