Menü İcon

Ediz Hun: ''Sahte bir dünyada yaşıyoruz''

Ediz Hun: ''Sahte bir dünyada yaşıyoruz''

Bugüne kadar birçok Yeşilçam filminde rol aldınız. Geçmişe bakarsanız sinema size ne öğretti?

- İş hayatına 23 yaşında atıldığımda disiplini ve zaman kavramını öğrendim. Sete erken gideceksin, saygıyı en iyi şekilde orada göreceksin. Benden 25-30 yaş büyük Kenan Pars ve Avni Dilligil  hiçbir zaman acemi olduğumu yüzüme vurmadılar. Daima sırtımı okşadılar. Çok hoşuma gitti. Birkaç iyi film yaptıktan sonra bu sektörün  içinde buldum kendimi. İnsanlığın ne demek olduğunu, sabretmeyi öğrendim.

Geçtiğimiz günlerde bir araştırma yapıldı. Sinema seyircisinin azaldığı, tiyatro seyircisinin de arttığı görülüyor. Sizce neden böyle bir eğilim söz konusu?

- Tiyatro seyircisi daha kültürlü. Tiyatro oyuncuları daha çok deneyime sahip. Sinemayla tiyatro arasında büyük fark var. Tiyatroda oyunun içine girebilmek ve seyirciye karşı doğal ortamda oynamak kolay değil. Sinemada biraz konu kifayetsizliği var. Hepsi birbirine benziyor. Bu araştırmadan çıkan sonucu da normal karşılıyorum. Sinema eski sinema değil! Ancak komedi filmi çektiğin zaman beklentin olabiliyor. Mesela, eski romantik filmler bugün çekilse iş yapar mı? Sanmıyorum…

,

Yorum Yaz