Menü İcon

Ediz Hun: ''Sahte bir dünyada yaşıyoruz''

Ediz Hun: ''Sahte bir dünyada yaşıyoruz''

Filmdeki karakteriniz nasıl?

- Filmin tamamında ben yokum. Sadece sonunda Ediz Hun karakteri olarak yer alıyorum. Seyirciler “Ediz Hun’da burada oynamış” diyecekler. Filmin sonunda robot karaktere “Zamanında biz de çok koştuk yavrum” gibi laflar ediyorum.

Cem Yılmaz işte nasıl bir adam?

- Cem, tahsilli ve iyi bir karaktere sahip…  Egosunu da tam anlamıyla kontrol edebilen biri... Çünkü herkesin egosu olur ve onu kontrol edemez. Önemli olan kontrol edebilmek! Cem bunu çok iyi başarıyor.

Az önce “Her rolde oynamam” dediniz. Sizin oyunculuk anlamında standartlarınız neler?

- Bilirsiniz benim için ‘Romantik Jön’ derler. Ama sadece romantik jön olmadık. Vurmalı, kırmalı filmlerde de yer aldık. Hatta şimdi sağ kolum tam açılmıyor geçmişte oynadığım filmlerde sandalye yemekten. Kavga sahnelerinde dayak atmaktan daha önemlisi dayağı yiyebilmektir, o yumruğun şiddetiyle yere düşebilmektir. Düşerken sürekli dizinle bir koruma güdüsüyle hareket ettiğimiz için kolumda bir deformasyon oldu. Her oyuncunun standartı olur. Bu sadece bizde değil Amerika’da da öyle. Örneğin, Cary Grant ve Clark Gable. Bunlar sadece romantik roller oynamıştır. Randolph Scott, Gary Cooper veya John Wayne bunlarsa kovboy tiplemelerde yer alan akötürlerdir. Bu yüzden her oyuncunun kendine has standartı olmalı. Bunda elbette seyirci de çok önemli. Çünkü izleyenler sizi kafasına uygun gördüğü tiple kazıyor. Biz de mecburen bu duruma şartlanıyoruz. Benden kötü adam olur mu? Olmaz!

,

Yorum Yaz