Menü İcon

Ecem Çırpan: Kendime Beren Saat’i Örnek Alıyorum

Son Türkiye güzeli Ecem Çırpan... Henüz 18 yaşında. Profesyonel voleybolcu ama artık devam etmeyi düşünmüyor. Üniversitede sinema-tv okumak istiyor. Hedefi oyunculuk. Kendisine örnek aldığı isim ise Beren Saat. “Hem güzel hem profesyonel” diyor.

Röportaj Gazetesi

Ecem Çırpan: Kendime Beren Saat’i Örnek Alıyorum

Son Türkiye güzeli Ecem Çırpan... Henüz 18 yaşında. Profesyonel voleybolcu ama artık devam etmeyi düşünmüyor. Üniversitede sinema-tv okumak istiyor. Hedefi oyunculuk. Kendisine örnek aldığı isim ise Beren Saat. “Hem güzel hem profesyonel” diyor.

Yarışmaya katılmak çocukluk hayaliniz miydi yoksa aniden mi gelişti her şey?

Yarışmaya katılmak çocukluk hayalim değildi, voleybolda iyi bir noktaya gelmeyi düşünüyordum. Yarışma fikri çok ani oldu. Ama iyi ki katılmışım, çok mutlu ve gururluyum...

Küçüklüğünden beri güzelliğiyle iltifat alan bir kız mıydınız yoksa hikayeniz çirkin ördek yavrusu hikayesi mi, sonradan mı güzelleştiniz?

Güzelliğimle ilgili çocukluğumdan beri övgüler alırdım yakın çevremden. Biraz da onlardan aldığım cesaretle yarışmaya katıldım. Onların iltifatlarını boşa çıkarmadığım için seviniyorum.

Birinci seçildiğiniz anı hatırlıyor musunuz yoksa bir bilinç kaybı yaşadınız mı?

Adımın Türkiye güzeli olarak anonslandığı andan sonrası nefesim kesiliyor zannettim. Zemin ayaklarımın altından kayıyor gibiydi. Bir an önce aileme sarılıp mutluluğumu onlarla paylaşmak istedim.

Peki dürüstçe söyleyin lütfen... Türkiye’nin en güzel kadını olmak ne hissettiriyor?

Gururlu, sorumlu, hırslı ve daha çok çalışma hissettiriyor. Beni Türkiye güzeli seçen tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum tekrar. Türkiye’ye Miss World yarışmasından başarılı bir derece getirebilmek için en iyi şekilde hazırlanmak zorunluluğu da en önemli his olabilir.

Boyum Daha Kısa Olsaydı İyi Olurdu

Bu kadar güzel bir kadının en beğenmediği yeri neresi? Peki en beğendiği yeri?

Beğenmediğim bir yerim yok ama bazen boyum biraz daha kısa olsaydı (1.85 cm) daha iyi olurdu diye düşünüyorum. En beğendiğim yerim ise gözlerim.

Dişlerinizi yaptırdınız mı? Yaptıracak mısınız? Bir de yürüyüş dersi alacağınız yazıldı...

Dişlerimde bir sorun yok aslında. Voleybol maçı sırasında aldığım darbe sonucu biri kırıldı... Yerine takılan diş geçici olarak takılmıştı. Fakat gülünce dikkat çekiyor haliyle. Dişlerimi Türkiye’nin en önemli diş hekimlerinden Galip Gürel yeniden tasarlayacak. Yürüyüş derslerimi ise Miss Turkey Yarışmasının da koreografi hocamız olan Yasin Soy çalıştıracak.

En güzelden bir kaç güzellik önerisi alsak… Saçlarınıza cildinize nasıl bakıyorsunuz; neler yaparsınız? Nasıl besleniyorsunuz?

Çekimler dışında çok makyaj yapan biri değilim. Naturelliği daha çok seviyorum. Cildimi korumak için özel bir formülüm yok şu anda. Olursa paylaşırım. Beslenme konusunda dikkatliyim. Öğün atlamadan dengeli besleniyorum.

Yarışmayı Kazanmasaydım Voleybola Devam Ederdim

Kaç yıldır voleybol oynuyorsunuz? Milli voleybolcusunuz değil mi? Neden voleybolu seçtiniz?

8- 9 yaşımda başladım voleybol sporuna, hiç bırakmadım. Yarışmayı kazandığım güne kadar kadınlar 1. liginde Bursa Nilüfer Belediyespor’un  profesyonel kadrosundaydım. Yıldız milli olarak da birçok turnuvaya katıldım. Gelecek vaat eden sporcu olarak gösteriliyordum. Boyumun uzun olması başka bir spor alanına yönelmemi etkiledi.

Voleybola devam mı?

Yarışmayı kazanmasaydım voleybola devam ederdim ama bu noktadan sonra zor olur. Epeydir antrenman eksikliğim var.

Oyunculuk mu bundan sonraki hedef?

Oyunculuk hedeflerim arasında ama bu Eylül’de imkansız! Aralık’ta Çin’de yapılacak Miss World yarışmam var. Amacım  ülkemizi layığıyla temsil etmek.

Beren Saat’i örnek aldığınızı söylemişsiniz; neden?

Beren Saat’in güzelliği kadar oyunculuktaki profesyonelliğini de beğeniyorum. Başarılı her insanı örnek alıyorum.

Söyleşi: Banu Duran

,

Yorum Yaz