Menü İcon

Ebru Yaşar: ''Önemli olan kalıcı olmak''

Ebru Yaşar: ''Önemli olan kalıcı olmak''

HİSSETMEDİĞİM ŞARKILARI ALBÜME KOYMAM

Albümün klip şarkısını seçmeye nasıl karar verdiniz?

- Klibi Gülden Mutlu’nun “Nasıl Uyuyorsun” şarkısına çektik. Zaten ilk dinlediğimde “Bu şarkı benim için yapılmış” dedim. Çok benimsedim ve severek seslendirdim. Tabii ki prodüktörümüz Samsun Demir’in yönlendirmeleri de etkili oldu. Albümlerimin süpervizörlüğünü hep kendim yaparım ama mutlaka fikir de alırım.

Bu şarkının altyapısı popa biraz yatkın gibi. Sizden dinlemeye çok alışık olmadığımız bir tarz var. Siz neler düşünüyorsunuz? Şarkıya kolay adapte olabildiniz mi?

- Ben bugüne kadar hep kendi tarzımda şarkılar yaptım. Çünkü benim müzik anlayışımda pek çok müzik tarzının yer aldığına inanıyorum. Şimdiye kadar hiç müzik ayırt etmedim ve her tarz müziği dinledim. Söylediğim her şarkıya kendi yorumunu katmaya çalışıyorum. Fakat bu şarkı biraz daha farklı, popa daha yakın oldu. Albümde de her telden şarkı var diyebilirim. Mesela Zakkum grubunun şarkısını yorumladım. Değişik bir hava yakalandığımıza inanıyorum. Şarkı onlar da ayrı bende ayrı güzel durdu. Yine ‘Güz Gülleri’ şarkısına cover yaptık. Düzenlemeler, şarkılar hepsi çok hoşuma gitti O yüzden adapte olmakta bir zorluk yaşamadım. Zaten ben hissetmediğim şarkıları albüme koymam.

,

Yorum Yaz