Menü İcon

Dr. Ahmet Karaçam: ''Dudak dolgusunu kaça yapıyorsunuz?''

Dr. Ahmet Karaçam: ''Dudak dolgusunu kaça yapıyorsunuz?''

Öncelikle son yıllarda dudak dolgusuna inanılmaz rağbet var. Bunu neye bağlıyorsunuz?

- İyi ve çekici görünme arzusu… size çok ilginç gelebilir ama 2014 yaz aylarında internet ortamında aynı yaş grubu, farklı eğitim düzeylerindeki kadın popülasyonu üzerinde yapılan anket sonucu açık ara en fazla cevap; ‘’çekici görünmek’’ olarak verilmiş. Çekicilik dillendirilmese de hepimizde iyi görünme arzusu var. Bazen yapısal incelik, bazen dudak dokusunda da incelme, büzülme, üzerindeki çizgilenmelerin artması ile aynaya bakıldığında ihtiyaç olduğu hissediliyor.

Son zamanlarda her 10 kadından kaçında dudak dolgusu var?

- Sayının her geçen gün arttığı söylenebilir. Sektör hızla gelişiyor ve büyüyor. Bu gelişim özellikle dolgu teknolojisinde şaşılacak boyutta. Daha doğal, dudak hareketlerini kısıtlamayan yaklaşık 1 yıl kalan ve vücut dokusuna bağlanarak dokuyu güçlendiren, nemlendiren, yapısı gereği topaklanmayan gibi özellikler uygulama sayısını artırıyor.

Bu işlem ne kadar sürede yapılıyor ve sonrasında nelere dikkat edilmeli?

- Sadece uygulama süresi dersek beş dakika. Değerlendirme, bilgilendirme ve hazırlık olarak baktığımızda toplam 25-30 dakikalık bir süreç. İçerisinde anestezik bulunduğu için anestezik krem bile gerektirmiyor, yine de psikolojik rahatlık için kullanıyoruz. Sonrasında çok fazla dikkat etmeyi gerektiren özel bir koşul yok. Anlık görüntü veriyor. Bir sonraki gün nadire ödem olabiliyor. Sonrasında her şey normale dönüyor. Uygulama sonrası iki saat ruj sürülmesine, 15 gün süreyle solaryum, buhar gibi aşırı sıcağa girilmesine izin vermiyoruz. Aft varsa iyileşinceye kadar uygulama yapmıyoruz.

Ortalama maliyeti nedir?

- Birlikte değerlendirerek, beklentiyi karşılayacak dozun fiyatını vermek doğru olanı. Özellikle telefonda klasik sorudur bu: ‘’Dudak dolgusunu kaça yapıyorsunuz?’’ Oysa ki hangi marka dolgu, ne miktar, kim uyguluyor soruları daha anlamlı sorular. Daha da anlamlısı birlikte değerlendirmek ve ona göre fiyat belirlenmesine fırsat vermek gerekiyor.

,

Yorum Yaz