Menü İcon

Dünya modasının gözde Türk süperstarı: Dilara Fındıkoğlu

Dünya modasının gözde Türk süperstarı: Dilara Fındıkoğlu

Henüz mezun olalı bir sene geçti ama Vogue’dan Dazed&Confused’a bütün önemli dergiler sizden bahsediyor. Nasıl oldu bu durum?

-Cental St. Martin’den mezun oldum 2015’te... Bu, dünyanın en prestijli moda okullarından biri. Okulda mezuniyet döneminde yapılan ‘mezuniyet defilesi’ var. Basın için yapılan bir defile bu. Okuldan 125 kişi mezun oluyor, ama bu defileye katılmak için 30-40’ı seçiliyor. Ben seçilmemiştim. O  şovu protesto etmek için, seçilmeyen tüm öğrencilerle birlikte benim liderliğimde alternatif bir defile hazırladık. Bu, St. Martins’inkinden daha fazla ilgi gördü. İngiliz Guardian gazetesinden, Vogue’a, I-D’ye tüm önemli basın mecralarında röportajım çıktı. Sistemi sorgulamam, aykırı bir şey yapmam hoşlarına gitti.

Sonrasında da bu ilgi sürdü...  İsminizi duyurmak adına bir destek aldınız mı?

- Kimse bana yardım etmedi, her şeyi kendim yaptım. Üzerimde böyle bir ilgi varken, bir kapsül koleksiyon hazırladım. Bir ay sonra da Robert Pattinson’ın kız arkadaşı şarkıcı FK Twigs bir kimono istedi. Eylül ayında V Magazine’de Lady Gaga’nın seçtiği yeni nesil önemli tasarımcıları tanıtan ‘Next Best Things’ adlı makalede yer aldım.

Lady Gaga tarafından ‘geleceğin tasarımcısı’ olarak seçilmek havalı bir durum olsa gerek...

- Yani, tabii. İlgi gittikçe arttı, uluslararası birçok dergide yer aldım. Lorde bir takımımı giydi, Another Man dergisinin kreatif direktörü styling’imi yapmaya başladı. Tabii bu da büyük bir destek, bu kadar önemli bir derginin kreatif direktörüyle çalışmak...

,

Yorum Yaz