Menü İcon

Didem ve Umut’un mucizeler dükkânı

Didem ve Umut’un mucizeler dükkânı

İkiniz de tasarımcı değilsiniz. Ama burada başlı başına bir koleksiyon var. Zorlandınız mı yaratırken?

Umut Eker: Hayır çünkü bu işin içindeyiz. Ama asla sezon modasından ilham almadık. Moda bizi çok ilgilendirmiyor. Buraya girdiğiniz zaman “Aa burada çok farklı şeyler varmış” denmesini istedik. Biz ne seviyoruz, ne giyiyoruz ondan yola çıktık. Siyah, gri ve pastel tonlarda parçalar ürettik. Daha İskandinav kafası, kaygısızca hazırlanmış, kişilikli parçalar yarattık. Altı ay çok kısa bir süre üretim aşaması da dahil olunca; biz mucizeler yarattık. Kan ter ve gözyaşıyla… Biz de kendimizden bu performansı beklemezdik!

Didem Soydan: Burada en büyük kriter şuydu: Beni takip eden kızlar, onu takip eden çocuklar, tarzımızı beğendiği için takip ediyor. Bu yüzden pohpohlanması gereken onlar. Biz onlara yaptık bu dükkanı. Çünkü bizi takip edenler böyle güzel bir yeri hak ediyorlar, takipçiler. O yüzden onları burada bekliyoruz. Oturduk, bir liste yaptık: Ne giyiyoruz, neden uzak duruyoruz listeledik. Onun üzerine sevdiğimiz şeyleri ürettik.

Umut Eker: Açılış bile yapmadık. Kulaktan kulağa açılacağımız yayıldı, ama izdiham oldu. 2000’li yılların başında Beyoğlu’nda olan alternatif, güzel ürünlerin satıldığı mekânlar vardı, onların ruhunu da yeniden hayata geçirmek istedik. Mutlu olacağımız, mutluluk vereceğimiz ürünler olsun istedik.

,

Yorum Yaz