Menü İcon

Bu üçlü bir harika: Derya Baykal ve kızları Derya Şensoy, Ferhan Şensoy

Bu üçlü bir harika: Derya Baykal ve kızları Derya Şensoy, Ferhan Şensoy

REKLAMVERENLER HER ZAMAN YANIMDA OLDU

Kaç senedir televizyon programı yapıyorsun?

- Derya Baykal: 13 sene oldu. Hem de aralıksız. Bazı yıllar yaz boyunca da program yaptım.

Teve2’deki programın nasıl gidiyor?

- Derya Baykal: Çok güzel gidiyor. Kanal da mutlu, ben de çok mutluyum. Reklamverenler her zaman yanımda oldu. Çok teşekkür ediyorum hepsine.

FERHAN’LA OYUN OYNAMAYI ÇOK TERCİH ETMEM

Babanızdan sonra Ortaoyuncular Tiyatrosu’nu devam ettirecek misiniz?

- Ferhan Şensoy: Orada gücümüz yettiği yere kadar duracağız. Babamın mirası gibi o sorumluluk. Bundan da şikayetçi değiliz. Babam kadar dirayetli çıkabilir miyiz, bunu şu anda bilmiyorum. Var olduğumuz sürece orayı yaşatmaya çalışacağız.

- Derya Baykal: Ferhan’a hamileydim. Doğuma çok az kalmıştı. Tiyatrodaydım. Halıya bir içecek döküldü. Hamile halimle yere eğilip halıyı sildim seyirci öyle görmesin diye. Ferhan emeğiyle yaptı orayı. Bina eğiliyordu. İTÜ’den hocalar geldi. Binayı çelik konstrüksiyonlarla onardılar. Çok maliyetliydi. O zaman bir reklam filminde oynamıştık. O parayla yaptırdık.

- Ferhan Şensoy: Tiyatronun tek hissedarı biz değiliz. Daha büyük hisse Borusan Holding’e ait. O da çok güven veren bir şey. İnanıyorum ki onlar da her zaman sahip çıkacaklardır.

Yeniden Ferhan Abi ile bir oyunda oynar mısın?

- Derya Baykal: Biz Ferhan’la küs değiliz. Ama çok tercih etmem. Tek kişilik interaktif bir oyun yapmak istiyorum. Ferhan’la konuşuyoruz. Her zaman “Burası senin tiyatron, ne zaman istersen gel oyna” demiştir.

Ama o oyunu Ferhan Abi’nin yönetmesini istemezsin...

- Derya Baykal: Gelir bakar tabii ki. Ben zaten hazırlıklı olurum.

,

Yorum Yaz