Menü İcon

Deniz Uğur ve Erdinç Gülener: ''Aşk dediğiniz şey çok mantıklı bir şey değil''

Deniz Uğur ve Erdinç Gülener: ''Aşk dediğiniz şey çok mantıklı bir şey değil''

"AŞK BÜTÜN KANUNLARI YIKAR"

Dizide zengin bir genç adam ile fakir bir genç kızın aşklarına tanık olacağız. Bu tür farklılıklar hep tartışma konusu olmuştur. Sizce çiftler birbirini sevdikten sonra dayatmalar ne denli etkili olur?

- Erdinç Gülener: Bu dayatmaların hiçbir faydası olacağını düşünmüyorum. Olduğunu da görmedim. Çiftler birbirini olduğu gibi kabul etmeli, olduğu gibi sevmeli!

- Deniz Uğur: Bu tartışılabilir bir konu. Sosyal çevreler birbiriyle uyumsuzsa bu bir ilişkide problem haline gelebilir. Mesela sosyologlar görücü usulünü bir parça onaylarlar çünkü birbirine benzer sosyal statüdeki ailelerin çocukları da birbiriyle daha uyumlu hayat sürdürebilir gibi bir görüşleri vardır. Daha çok bundan kaynaklanabilir o çatışma. Apayrı çevrelerde büyümüş iki insanın arasında uyumsuzluklar olur. Ama tabii ki paranın ve imanın kimde olduğu hiç belli olmaz. O yüzden aşk söz konusu olduğunda bu mantık çerçevesinde söylediğimiz hiçbir şeyin geçerliliği kalmıyor zaten, aşk bütün kanunları yıkar yani. 

Sizin pencerenizden aşkın tanımı nedir?

- E.G.: Aşk benim için sevdiğin birinde kaybolmaktır. Güzel bir birlikteliğin içinde kaybolmaktır. Ve güzel bir kaybolmaktır bu! Yekvücut olmaktır.

- D.U.: Aşk, hormonal bir hezeyan durumudur. O yüzden akıl dışı şeyler yaptırabiliyor size. Aslında aşk, bütün yargılamalardan muaf tutulması gereken bir duygu çünkü naif ve güdüseldir! Duygu bile değil, bir içgüdü. O yüzden karşı konulamıyor, o yüzden bazen kural yıktırıyor. Aşk olmasaydı bütün o tarihte yazılmış şiirler, sinema, tiyatro, sanat olmazdı.

,

Yorum Yaz